اخبار روز

سرنوشت موشک عجیبی که از بوئینگ ۷۴۷ پرتاب شد / عکس – تاجر ونیز

 • سرنوشت موشک عجیبی که از بوئینگ ۷۴۷ پرتاب شد / عکس – تاجر ونیز

  به گزارش خبرگزاری تاجر ونیز، شرکت ویرجین اوربیت قصد داشت اولین موشک بریتانیا را از سکوی پرتاب هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ یا “دختر کیهانی” (Cosmic Girl)، به فضا پرتاب کند. بر اساس این طرح هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ پس از پرواز، موشکی را از زیر بال خود رها می‌کرد.

  موشک لانچروان (LauncherOne) ویرجین اوربیت در زیر بال دختر کیهانی نصب شده بود. طی این پرتاب، موشک لانچروان در ارتفاع ۳۵ هزار فوتی بر فراز اقیانوس اطلس پرتاب می‌شد و بنا بود قبل از استقرار هفت ماهواره در مدار، به سرعت هشت هزار مایل در ساعت برسد.

  دختر کیهانی هواپیمای بوئینگ ۷۴۷‌ی که قبل از این ماموریت، بیش از ۲.۵ میلیون مسافر را در ۸۳۰۰ پرواز جابه جا کرده و اکنون صندلی‌های آن برداشته، عرشه بالایی آن به مرکز کنترل برای مهندسین پرتاب تبدیل و زیر بال چپ آن نیز مکانی برای تعبیه یک موشک ۲۱ متری (۶۹ فوت) ایجاد شده است.

  بیشتر ماهواره‌های این ماموریت در بریتانیا ساخته شده‌ بودند. قرار بود انگلیس با پرتاب موشکی حامل ۹ ماهواره به مدار زمین در بین ۱۰ کشور اول دنیا در این زمینه قرار گیرد.

  داستان پرتاب موشک ۲۱ متری عجیب از بویینگ ۷۴۷ / عکس

  عملیات ویرجین اوربیت که قرار بود سرآغازی برای پرواز های حامل سرنشین از خاک انگلیس شود، اما به موفقیت نرسید.

  موشک لانچر وان حامل ۹ ماهواره بود و برخلاف پرتاب های عمودی به یکی از بال های بویینگ ۷۴۷ مشهور به دختر کیهانی وصل بود.

  در این عملیات شکست‌خورده موشک ۲۱ متری لانچر وان که حامل ۹ ماهواره بود، شب نوزده دی از بالا هواپیما رها شد. مرحله اول موفقیت‌آمیز بود و موتورهای قسمت بالایی موشک نیز به مدت ۵ دقیقه روشن شدند اما در همین مرحله مشخص شد اختلالی به وجود آمده است.

  در نهایت شکست در انجام این عملیات به از بین رفتن ۹ ماهواره مذکور شد.

  ۵۸۵۸

  کد خبر 1748120

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا