اخبار روز

حقوق بازنشستگان دوبرابر می‌شود / قولی که مخبر به بازنشستگان داد + جزئیات – تاجر ونیز

 • حقوق بازنشستگان دوبرابر می‌شود / قولی که مخبر به بازنشستگان داد + جزئیات – تاجر ونیز

  به گزارش تاجر ونیز به نقل از خانه ملت، رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سازمان تأمین اجتماعی گفت: حدود ۷۰ درصد بازنشستگان ما حداقل بگیر هستند یعنی ماهانه ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دریافتی دارند.

  محمد اسدی در آیین تجلیل از بازنشستگان و مستمری بگیران نمونه سراسر کشور سازمان تأمین اجتماعی که با حضور دکتر مخبر معاون اول رئیس جمهور ، وزیر کار و مدیر عامل تامین اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: آیا با ۶ میلیون تومان حقوق می شود زندگی کرد(تشویق حضار)؟۷۰ درصد بازنشستگان ما حداقل حقوق ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می گیرند .در هیچ روستایی نمی شود با این مبلغ خانه ای کرایه کرد.

  او خاطر نشان کرد: انتظار داریم با وجود قدم خوب دولت برای کارکنان خود و تعیین حداقل ۱۰ میلیون تومان برای سال آینده ، همین عدد برای بازنشستگان تأمین اجتماعی لحاظ شود تا شاهد تبعیص نباشیم.

  در ادامه دکتر مخبر معاون اول رئیس جمهور گفت: نوید می دهم که حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به حدود ۱۰ میلیون تومان خواهد رسید.همچنین جلسه مشترک برگزار می شود.

  محمد اسدی در آیین تجلیل از بازنشستگان و مستمری بگیران نمونه سراسر کشور سازمان تأمین اجتماعی که با حضور دکتر مخبر معاون اول رئیس جمهور ، وزیر کار و مدیر عامل تامین اجتماعی برگزار شد، با تبریک ایام الله دهه فجر گفت: توجه دولت به بازنشستگان تأمین اجتماعی باعث دلگرمی ماست.

  وی معرفی دکتر مرتضوی به عنوان وزیر کار را ستود و گفت: آرامش بخشی وی موجب شده تا پرچم سازمان تأمین اجتماعی بالا باشد.

  او گفت: یکی از نگرانی های ما در ابتدای دولت پرداخت حقوق ها بود که الان در این زمینه نگرانی نداریم.

  اسدی انتصاب نمایندگان بازنشستگان تأمین اجتماعی در هیات امنای تامین اجتماعی را از اقدامات قابل تقدیر دولت آقای رئیسی دانست و تقاضا کرد که بازنشستگان در شورای عالی کار هم دارای نماینده باشند.

  رئیس کانون عالی کارکران بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی از اقدامات تأمین اجتماعی مثل طرح کرامت رضوی تشکر کرد و گفت: با این وجود در برخی قسمت ها مثل وام تعداد وام ها با تعداد درخواست ها همخوانی ندارد.

  این مقام مسول خواستار توجه خاص به درمان بازنشستگان شد و گفت: هر چند با بیمه تکمیلی ک میاعدت وزیر کار و مدیر عامل تامین اجتماعی قسمتی از این کاستی ها کم شده اما همچنان در این بخش مشکلات داریم.

  وی گفت: ۴۰۰ قلم داروی پایه از شمول بیمه خارج شده است که انتظار توجه و حل این مشکلات را داریم.

  او گفت: سال گدشته جنابعالی اعلام کردید برای درمان برنامه دارید که متاسفانه اتفاق موثری نیفتاده است.

  اسدی تورم را مشکل دیگر بازنشستگان برشمرد و اظهار داشت: آیا با ۶ میلیون تومان حقوق می شود زندگی کرد(تشویق حضار)؟۷۰ درصد بازنشستگان ما حداقل حقوق ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می گیرند .در هیچ روستایی نمی شود با این مبلغ خانه ای کرایه کرد.

  او خاطر نشان کرد: انتظار داریم با وجود قدم خوب دولت برای کارکنان خود و تعیین حداقل ۱۰ میلیون تومان برای سال آینده ، همین عدد برای بازنشستگان تأمین اجتماعی لحاظ شود تا شاهد تبعیص نباشیم.

  اسدی گفت: متاسفانه ماده ۴۱ قانون کار و ماده ۱۱۱ قانون تأمین اجتماعی با هم گره خورده است بنابراین انتظار داریم وضعیت سال آینده بهتر شود.

  رئیس کانون عالی کارکران بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی به رد دیون دولت به تامین اجتماعی هم اشاره کرده و گفت: واگداری سهام پرسپولیس به شستا سودی برای بیمه شدگان نداشته و باید منتفی شود.

  او بانک رفاه کارگران را متعلق به سازمان تامین اجتماعی دانست و اظهار داشت: باداین وجود به دنبال خصوصی کردن این بانک هستند که ما پیشنهاد داریم سهام این بانک به بازنشستگان تأمین اجتماعی واگذار شود.

  اسدی گفت: چگونه است از سود ۲۵۰۰ میلیارد تومانی مبلغ ۱۸۰۰ میلیارد مالیات گرفته می شود؟چرا؟

  وی در پایان گفت: درخواست جلسه مشترک کانون عالی کارگران بازنشسته ، معاون اول محترم رئیس جمهور، وزیر محترم کار و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی داریم تا مشکلات بررسی شده و مرتفع شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا