اخبار روز

سکه امامی از ۳۱ میلیون تومان گذشت / هر گرم طلای ۱۸ عیار چند؟ – تاجر ونیز

 • سکه امامی از ۳۱ میلیون تومان گذشت / هر گرم طلای ۱۸ عیار چند؟ – تاجر ونیز

  به گزارش تاجر ونیز به نقل از تجارت‌نیوز طی دو روز گذشته روند شارپی افزایش قیمت در بازار فلز زرد تمام قطعات سکه را در کانال بالاتر نشاند و قیمت طلا نیز رشد پلکانی قابل توجهی داشت.

  روز گذشته و در زمان بسته بودن بازارهای جهانی، رشد قیمت دلار به تنهایی توانست قیمت سکه امامی را بیش از دو میلیون تومان افزایش دهد. امروز نیز با وجود اینکه انتظار می‌رفت بازارهای جهانی به‌ویژه قیمت نفت و طلا به شکل هیجانی افزایشی شوند، اما این اتفاق رخ نداد. هر چند قیمت طلای جهانی رشد ۱۲ دلاری داشت اما این مقدار، کمتر از پیش‌بینی کارشناسان اقتصادی بود.

  معامله‌گران بازارهای مالی معتقدند تنش صورت گرفته میان نیروهای مقاومت و رژیم صهیونیستی، دوام چندانی نخواهد داشت. در لحظه نگارش این گزارش، جهانی انس طلا با قیمت ۱۸۴۵ دلار در حال معامله است.

  رشد شارپی بازار طلا تقاضا را تشدید نکرد

  در همین راستا نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به روند رشدی بازار فلز زرد از ابتدای هفته جاری تا کنون، به تجارت‌نیوز گفت: «افزایش قیمت دلار در پی رخدادهای منطقه، عامل اصلی رشد قیمت طلا و سکه در بازار داخلی محسوب می‌شود.»

  وی با تاکید بر اینکه با وجود افزایش قیمت‌ها روند عرضه و تقاضا در تعادل قرار دارد، خاطرنشان کرد: «با وجود بالا رفتن قیمت‌ها اما تقاضا نیز تشدید نشده و شرایط بازار عادی است.»

  رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره پیش‌بینی روند بازار در روزهای آتی گفت: «با توجه به اینکه افزایش قیمت‌ها در ۴۸ ساعت اخیر زیاد بوده، بعید است بازار میزبان نوسان چشمگیری در روزهای آینده باشد. ولی اکنون نمی‌توان درباره مقطعی یا ادامه‌دار بودن روند صعودی بازار طلا نظر داد، یا آینده بازار را پیش‌بینی کرد.»

  وی گفت: «باید منتظر اخبار و تغییرات در شرایط اقتصادی و سیاسی ماند. اما در مجموع اگر اخبار و اتفاقات خاصی رخ ندهد، نوسانات زیادی در بازار طلا نخواهیم داشت.»

  سکه گرمی از صعود به کانال بالاتر جا ماند

  امروز دوشنبه ۱۷ مهر قیمت سکه امامی با رشد یک میلیون و ۱۹۸ هزار تومانی پرچمدار بیشترین افزایش قیمت در خانواده سکه‌ها بود. متعاقب این رشد، سکه امامی یک کانال صعود کرد و به کانال ۳۱ میلیونی راه یافت و با قیمت ۳۱ میلیون و ۳۰۱ هزار تومانی معامله شد.

  در لحظه نگارش این گزارش سکه‌ بهار با افزایش ۹۰۰ هزار تومانی به قیمت ۲۶ میلیون و ۷۹۷ هزار تومان رسید. این قطعه در روز جاری یک کانال صعود کرد.

  امروز نیم‌سکه ۵۵۰ هزار تومان گران شد و این مقدار رشد این قطعه را نیز به کانال ۱۶ میلیونی کشاند. نیم‌سکه امروز با قیمت ۱۶ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز رشد ۷۵۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۱۱ میلیون و ۵۹۳ هزار تومان معامله شد. در روز جاری سکه گرمی با رشد ۳۰۰ هزار تومانی با قیمت ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد.

  حباب سکه امامی ۸ میلیونی شد

  امروز قیمت طلا نیز همانند روز گذشته افزایش قابل توجهی داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد ۱۷۸ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۷۶۴ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افزایش ۴۳ هزار تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۸۷ هزار تومانی رسید. هر گرم طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و ۴۵۱ هزار تومان معامله شد.

  در هفدهمین روز مهر حباب سکه در تمام قطعات افزایش داشت و ربع سکه با رشد ۵۹۰ هزار تومانی پرچمدار بیشترین رشد حباب بود. در روز جاری حباب سکه امامی با ۵۶۲ هزار تومان افزایش هشت میلیونی شد. امروز حباب سکه بهار ۲۶۰ هزار تومان، نیم‌سکه ۲۳۰ هزار تومان و سکه گرمی ۲۲۱ هزار تومان افزایش داشتند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا