اخبار روز

این استان ها به حالت آماده باش درآمدند | هشدار جدی هواشناسی به شهروندان – تاجر ونیز

 • این استان ها به حالت آماده باش درآمدند | هشدار جدی هواشناسی به شهروندان – تاجر ونیز

  به گزارش تاجر ونیز، سازمان هواشناسی درخصوص افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع امواج در مناطق ساحلی کشور هشدار زردرنگ صادر کرد.

  بر اساس این هشدار، فردا (دوشنبه) و سه‌شنبه سرعت وزش باد شمال غربی تا ۲۶ نات و افزایش ارتفاع امواج بین ۱ تا ۱/۵ متر در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های بوشهر و هرمزگان، در نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس خواهد بود.

  همچنین، سرعت وزش باد تا ۲۸ نات و افزایش ارتفاع امواج بیشینه در سواحل تا ۲/۵ متر و در فراسواحل بیش از ۲/۵ متر در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گیلان و مازندران و مناطق دور از ساحل استان گلستان در دریای خزر خواهد بود.

  این سازمان بر اثر مخاطره جوی فوق برای استان‌های یادشده غرق شدن شناگران و غواصان، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب دیدن قفس‌های پرورش ماهی، اختلال در ترددهای دریایی کشتی‌ها، شناورهای سبک و تفریحی و شناورهای مسافربری، احتمال آسیب دیدن شناورهای نیمه سنگین و اختلال در فعالیت‌های فراساحل و فعالیت‌های سکوهای نفتی را پیش‌بینی کرده است.

  سازمان هواشناسی در این خصوص موارد زیر را توصیه کرد:

  ممنوعیت و محدودیت فعالیت‌های تفریحی و شنا و تردد شناورهای سبک و تفریحی، محدودیت فعالی‌ های شیلاتی ، اتخاذ تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورهای سبک و نیمه‌سنگین و کشتی‌های تجاری و فعالیت‌های فراساحل و سکوهای نفتی.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا