اخبار روز

خبر خوش برای فرهنگیان جویای کار | استخدام معلمان از این تاریخ – تاجر ونیز

 • خبر خوش برای فرهنگیان جویای کار | استخدام معلمان از این تاریخ – تاجر ونیز

  به گزارش تاجر ونیز به نقل از ایرنا؛ سخنگوی هیات مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان امروز دوشنبه ۶ آذر از آغاز مرحله اول تخصیص سهام مربوط به ارزش مالکانه به بازنشستگان عضو صندوق خبر داد و گفت: در مرحله نخست اجرای این طرح بزرگ، ۱۰ درصد از دارایی‌های صندوق در قالب سهام به اعضای مشمول طرح ارزش مالکانه واگذار شود.

  از صندوق ذخیره فرهنگیان، مهدی پندار اظهار داشت: پس از دریافت تاییدیه دستگاه‌های تخصصی و نظارتی کشور، طبق وعده ای که به فرهنگیان داده شده بود، مرحله اول تخصیص سهام ارزش مالکانه از امروز وارد فاز اجرایی می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه طرح ارزش مالکانه جزو مطالبات و خواسته‌های اصلی و دیرین فرهنگیان عضو صندوق بوده است، تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی‌ها مقرر شد که سبدی از سهام شرکت‌های بورسی متعلق به گروه صندوق به‌علاوه سهام یکی از شرکت‌های پتروشیمی صندوق تقریبا معادل ۱۰ درصد از دارایی‌های موسسه واگذار شود.

  ۲۱ هزار سهم به هر فرهنگی تعلق می‌گیرد

  عضو هیات مدیره صندوق ذخیره افزود: در این مرحله به هر فرهنگی بازنشسته براساس میزان واریزی و مدت عضویت در صندوق از یک تا بیش از ۲۱ هزار سهم تعلق خواهد گرفت.

  پندار درباره نحوه مدیریت سهام ارزش مالکانه نیز گفت: جزییات نحوه مدیریت و فروش سهام نیز پس از طی مراحل فنی و اجرایی، به اطلاع فرهنگیان خواهد رسید.

  سخنگوی هیات مدیره موسسه با اشاره به اینکه اکنون در مجموع بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار فرهنگی عضو صندوق داریم که حدود ۸۷۰ هزار نفر از آنها بازنشسته مشمول طرح ارزش مالکانه است، یادآور شد: صندوق ذخیره یکی از نهادهای مطمئن برای سرمایه‌گذاری فرهنگیان است که اعضای آن می‌توانند از سودآوری و ثروت‌آفرینی این مجموعه بهره‌مند شوند. بنابراین اعضای فعلی صندوق با افزایش میزان واریزی خود تا سقف پنج درصد و فرهنگیان غیر عضو با عضویت در صندوق از مزایای این بنگاه بزرگ اقتصادی که متعلق به خود فرهنگیان است برخوردار شوند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا