اخبار روز

الکس هادی‌تقی خریدار پرسپولیس کیست چقدر پول دارد؟ + بیوگرافی – تاجر ونیز

 • الکس هادی‌تقی خریدار پرسپولیس کیست چقدر پول دارد؟ + بیوگرافی – تاجر ونیز

  به گزارش تاجر ونیز الکس هادی‌تقی، میلیاردر ایرانی-کانادایی، در یک مصاحبه تایید کرد که قصد خرید باشگاه پرسپولیس و به خدمت گرفتن بهترین فوتبالیست‌های دنیا در این باشگاه را دارد.

  بعد از مطرح شدن شایعاتی درباره اینکه یک میلیارد ایرانی-کانادایی قصد خرید باشگاه پرسپولیس را دارد، الکس هادی‌تقی در مصاحبه‌ای با یک رسانه یونانی این خبرها را تایید کرد و از برنامه بلندپروازانه‌اش برای پرسپولیس و فوتبال ایران پرده برداشت.

  زندگینامه الکس هادی تقی

  الکس هادی تقی سرمایه‌گذار در زمینه املاک و میلیاردر ایرانی کانادایی است که در زمینه تجارت املاک فعالیت دارد و جزو پنج نفر میلیاردر ایرانی ساکن کانادا می باشد و از ۱۲ سالگی به کانادا پناهنده شده است. با الکس هادی تقی خریدار پرسپولیس آشنا شوید

  الکس هادی‌تقی ابرمیلیاردی ایرانی است که در کانادا سکونت دارد. او به عنوان یک فعال اقتصادی بیشتر در حوزه املاک فعال است و در اروپا و بسیاری از نقاط دنیا به فعالیت‌های اقتصادی مشغول است.

  او متولد دهه ۴۰ تاجر ایرانی کانادایی ، سرمایه‌گذار در زمینه املاک ،کارآفرین و خیّر می باشد. وی اصالتا ایرانی است و از سال ۱۹۸۸ به عنوان پناهنده به کانادا مهاجرت کرده است و در حال حاضر در کانادا زندگی می کند. در اسفند ماه ۱۴۰۱ برای خرید پرسپولیس به مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار اعلام امادگی کرده است. سن الکس هادی تقی مشخص نیست و تاریخ تولد او در جایی ذکر نشده است. اما از حدود ۳۰ سال پیش به کانادا مهاجرت کرده است.

  هادی تقی سی سال پیش به کانادا پناهده شده و در طول دهه‌های گذشته چندین بیزینس موفق را در زمینه وام و امور مالی و وام در تورنتو پایه گذاشته است؛

  خریدار پرسپولیس کیست؟

  در خبرها آمده بود که الکس هادی تقی سرمایه‌گذار ایرانی که بزرگ شده کانادا است تمایل دارد ۱۰۰ میلیون دلار برای در اختیار گرفتن باشگاه پرسپولیس هزینه کند. هادی تقی مدعی شده که حاضر است ۵۰ میلیون دلار برای تیم اول باشگاه پرسپولیس و ۵۰ میلیون دلار هم برای آکادمی‌ها هزینه کند. به نظر می‌رسد هادی تقی که بیشتر در زمینه املاک کار کرده این روزها بیشتر در کشور یونان مشغول کار در همین زمینه است.

  این تاجر ایرانی در ایران متولد شده و بزگر شده کانادا می باشد. او در پروفایل اینستاگرامش نوشته کارآفرین و خیّر است، به حیوانات علاقه بسیاری دارد، به سفر معتاد است، مالک یک تیم فوتبال هم هست که به وضوح مشخص نشده کدام تیم و البته در نهایت متولد ایران و ساخت کانادا!

  مدتی پیش نیز روزنامه تورنتو استار امروز تیتر اول خود را به الکس هادی‌تقی، بیزینس‌ من و نیکوکار ایرانی اختصاص داده که اواخر دهه ۸۰ به عنوان یک پناهنده به کانادا آمده بود. او این هفته وقتی داستان از بین رفتن خانه یک خانواده پناهجوی سوری را در میسی‌ساگا شنید، یکی از آپارتمان‌های خود را در نورث‌یورک به مدت یک سال به صورت رایگان در اختیار آنها قرار داد.
  هادی تقی سال ۱۹۸۸ به عنوان یک پناهنده از ایران به کانادا آمده است. او یکی از پنج آپارتمان خود را در اختیار این خانواده سوری قرار داد.

  هادی‌تقی می‌گوید خیلی از پناهندگان این مشکل را دارند. او مادرش را مثال می‌زند که نتوانست در شغل خود یعنی معلمی کار پیدا کند و پنجره‌ها را تمیز می‌کرد. الکس می‌گوید پزشکی از سوریه را می‌شناسد که در اوبر کار می‌کند. او البته امیدوار است شرایط برای خانواده العود خوب پیش برود: «من به کارما اعتقاد دارد و می‌دانم که برای آدم‌های خوب اتفاق‌های خوبی می‌افتد.»

  مهاجرت از ایران

  هادی تقی ۱۲ ساله بود که در سال ۱۹۸۸ همراه خانواده‌اش از ایران به کانادا آمد. او می‌گوید آنها سه ماه اول حضور خود را در shelter گذراندند و وقتی هم که بالاخره جایی برای زندگی پیدا کردند، پولی برای مبلمان کردن خانه نداشتند. او در سال ۱۹۹۶ از دانشگاه یورک فارغ‌التحصیل شد و تا به امروز بیزینس‌های مختلفی را راه‌اندازی و مدیریت کرده است و تاکنون شرکت های Mopals, IamAction, Radius Financial, Mortgage Architects and Pacific Mortgage Group راه اندازی کرده است.

  الکس هادی‌تقی از کجا این همه پولدار دارد؟

  بعد از مطرح شدن گزارش‌ها درباره تمایل هادی‌تقی به خرید باشگاه پرسپولیس، سایت یونانی sdna اعلام کرد این میلیاردر ایرانی-کانادایی قصد دارد یک باشگاه در سوپرلیگ فوتبال یونان هم خریداری کند. این رسانه یونانی به این مناسبت با او مصاحبه کرد.

  قول هیجان‌انگیز این میلیاردر ایرانی به پرسپولیسی‌ها

  الکس هادی‌تقی در این مصاحبه قصدش برای خرید یک باشگاه فوتبال در یونان را تایید کرد. او در ادامه به شایعه تلاشش برای خرید باشگاه پرسپولیس هم پرداخت و به صراحت تایید کرد که نه تنها چنین قصدی دارد بلکه در حال انجام صحبت‌هایی جدی با مدیر باشگاه و هیئت مدیره برای بررسی امکان‌پذیری چنین برنامه‌ای است.

  میلیاردر ایرانی-کانادایی در ادامه از رؤیایش برای خرید پرسپولیس پرده برداشت و گفت قصد دارد در صورت به دست آوردن مالکیت پرسپولیس بازیکنانی در کلاس جهانی را به خدمت بگیرد (چیزی شبیه به برنامه باشگاه‌های عربستانی در تابستان امسال برای جذب بازیکنان بزرگ از اروپا).

  او همچنین گفت که تنها به خرید ستاره‌های بزرگ برای تیم اول پرسپولیس اکتفا نمی‌کند و قصد دارد در حوزه فوتبال پایه هم سرمایه‌گذاری کلانی انجام بدهد. او می‌گوید آکادمی‌های پرسپولیس را با بهترین مربیان دنیا در همه شهرهای بزرگ ایران دایر خواهد کرد. هادی‌تقی می‌گوید رؤیای او در صورت محقق شدن به سود فوتبال ایران است و نامش را در تاریخ کشور ماندگار خواهد کرد.

  قول هیجان‌انگیز این میلیاردر ایرانی به پرسپولیسی‌ها

  گفت‌وگوی الکس هادی‌تقی با سایت یونانی sdna:

  آیا تایید می‌کنید که تماس‌هایی برای خرید یکی از باشگاه‌های بزرگ ایران، به طور مشخص پرسپولیس، داشته‌اید و قصد خرید این باشگاه را دارید؟

  من مذاکراتی جدی درباره احتمال مشارکت در پرسپولیس با رئیس این باشگاه و هیئت مدیره داشته‌ام. به طور مشخص من علاقه دارم که پرسپولیس را خریداری کنم. باشگاهی که بیش از 50 میلیون نفر در ایران دوستش دارند و عاشقش هستند. تیمی مهم با تاریخی بزرگ.

  این جاه‌طلبی و رؤیای من است. درحالی‌که در حال برداشتن این قدم شجاعانه هستیم هدفم این است که با یوفا در تماس باشم تا تحریم‌ها در این راه مشکلی ایجاد نکند. شاید یکی از شرکت‌های من در اروپا مالک تیم بشود.

  اما می‌خواهم این اطمینان را بدهم که هدف من به هیچ وجه کسب سود از باشگاه پرسپولیس نیست. این هرگز هدف من نبوده و هیچوقت هم نخواهد بود. چشم‌انداز و امید من این است که تیمی بسازم که چه در درون زمین و چه بیرون از زمین بهترین باشد.

  برنامه شما برای باشگاه پرسپولیس چیست؟

  ایران کشوری است غنی با جمعیتی جوان و سرزنده. این جوانان اصل و اساس رؤیای من هستند. برنامه‌ام این است که آکادمی‌های فوتبال پرسپولیس را در خیلی از شهرهای بزرگ ایران دایر کنم، با هدف حضور 5هزار کودک و نوجوان در آکادمی‌ها و تیم‌های پایه باشگاه.

  هدف من این است که بهترین مربیان دنیا را از اروپا و دیگر قاره‌ها به پرسپولیس بیاورم تا هدایت این آکادمی‌ها را به دست بگیرند و جوان‌ها را برای تبدیل شدن به ستاره‌های آینده بسازند. این برنامه به نظرم آینده نه تنها پرسپولیس بلکه تیم ملی فوتبال ایران را تضمین می‌کند. پرسپولیس و تیم ملی در آینده سال‌های سال افتخارات زیادی به دست خواهند آورد.

  هیچ دلیلی نمی‌بینم که پرسپولیس نتواند فوتبالیست‌هایی در کلاس جهانی داشته باشد. رؤیای من و هدفم این است که به عامل تغییری بزرگ در فوتبال ایران تبدیل بشوم و طلیعه‌دار یک میراث ماندگار در ورزش کشور باشم. از این گذشته می‌دانم که اگر بتوانم این رؤیا را به واقعیت تبدیل کنم نامم در تاریخ ایران ماندگار خواهد شد. این ایده برایم بیش از هر سود مالی‌ای اهمیت دارد. فرصتی برای تاریخ‌سازی و به جا گذاشتن میراثی ماندگار از هر سود و سرمایه‌ای باارزش‌تر است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا