اخبار روز

کشتی صفویه در دریای مازندران پیدا شد! – تاجر ونیز

 • کشتی صفویه در دریای مازندران پیدا شد! – تاجر ونیز

  به گزارش تاجر ونیز مهدی عابدینی معاون میراث‌فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران درباره اهمیت کاوش‌های باستان‌شناسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در مازندران، اظهار کرد: کاوش‌های باستان‌شناسی به لحاظ شناخت چگونگی گذار انسان از غارنشینی و ورود به دوره روستانشینی از اهمیت بالایی برخوردار است.

  وی با اشاره به اهمیت بالای کاوش‌های باستان‌شناسی، افزود: همه این کاوش‌ها در سطح استان الزاما به این معنا که کاوشی کرده باشیم نیست، بلکه به این منظور که بتوانیم چرایی پیشرفت‌های انسان‌ها را در دوره‌های مختلف بررسی کنیم، مهم است.

  معاون میراث‌فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران بیان کرد: فصل اول کاوش در غار شوپری، ۵۰هزار سال قدمت را در مازندران ثابت کرده است.

  عابدینی یادآور شد: امسال ۱۱ پروژه کاوش باستان‌شناسی در استان درحال اجرا است.

  وی با اشاره به اعتبارات خوب در بحث غار اسپهبد سوادکوه، گفت: از دیگر پروژه‌ها آتشکده سوادکوه، غار کمیشان، غار کافر کلی در آمل، گورستان هیرکان‌دشت در رامسر، غار شوپری در بهشهر، بررسی باستان‌شناسی در چهاردانگه ساری است.

  معاون میراث‌فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران به باستان شناسی زیرآب در رامسر اشاره کرد و گفت: در این کاوش به‌دنبال کشتی‌های قدیمی و آثار دریانوردی در دریای مازندران و روابط تجاری هستیم که کشتی دوره صفوی را در رامسر پیدا کردند.

  پایان پیام

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا