اخبار روز

سکه به کانال ۲۵ میلیونی برگشت / هر گرم طلای ۱۸ عیار ۵۰۰ تومان گران شد – تاجر ونیز

 • سکه به کانال ۲۵ میلیونی برگشت / هر گرم طلای ۱۸ عیار ۵۰۰ تومان گران شد – تاجر ونیز

  به گزارش تاجر ونیز به نقل از تجارت‌نیوز افزایش قیمت دلار در روز جاری تنها ۱۰۰ تومان بود و بازار فلز زرد نیز به همان نسبت تغییر قیمت داشت. امروز قیمت طلا و سکه افزایش‌های محدودی داشتند. این در حالی است که سکه‌های سبک بدون تغییر قیمت معامله شدند.

  به اعتقاد فعالان بازار طلا شرایط رکودی در این بازار از ابتدای سال جاری برقرار است. آنها امید دارند پایان ماه صفر با رشد تقاضا برای خرید طلا و سکه همزمان باشد. در روز جاری برخلاف روند باثبات نسبی در بازار فلز زرد، قیمت حباب سکه در تمام قطعات افزایش داشت.

  روند آهسته و پیوسته بازار طلا بعد از ماه صفر

  در همین راستا عبادالله محمدولی، کارشناس بازار طلا و سکه با تاکید بر روند باثبات قیمت طلا و سکه از ابتدای سال جاری تا کنون به تجارت‌نیوز گفت: «بازار طلا با وجود رکود تقاضا در روند کاهشی قیمت قرار گرفته است. گفتنی است سیگنال‌های مساعد سیاسی نیز به بازار تزریق و مانع رشد قیمت در بازار فلز زرد شده است.»

  وی با ابراز خرسندی از روند باثبات قیمت در بازار طلا خاطرنشان کرد: «امیدواریم این روند در بازار همچنان ادامه داشته باشد و اقتصاد کشور به سمت ثبات پیش برود.»

  این کارشناس بازار طلا در ادامه گفت: «بالاترین سطح قیمت طلا در ۶ ماه گذشت رقم ۱۰ میلیون ۲۰۰ هزار تومان و پایین‌ترین سطح قیمت مبلغ ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بوده است. گفتنی است با فرا رسیدن ماه‌های محرم و صفر، روند تقاضا و قیمت در بازار طلا کاهش بیشتری داشته است.»

  محمدولی در خصوص روند قیمت در بازار فلز زرد بعد از ماه صفر گفت:‌ «به نظر می‌رسد قیمت طلا با روندی ملایم افزایشی شود. این در حالی است که نوسانات قیمت دلار نیز می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر قیمت طلا داشته باشد.»

  وی افزود: «هر اندازه که قیمت دلار واقعی‌ باشد، قیمت طلا و سکه نیز واقعی‌تر خواهد شد»

  سکه‌های سبک بدون تغییر قیمت ماندند

  امروز ۶ شهریور قیمت سکه امامی با افزایش ۱۹۹ هزار تومانی با قیمت ۲۷ میلیون و ۹۰۶ هزار تومان معامله شد. همچنین سکه بهار سه هزار تومان افزایش قیمت داشت. این مقدار رشد، قیمت سکه بهار را به کانال ۲۵ میلیونی برگرداند. در لحظه نگارش این گزارش این قطعه با قیمت ۲۵ میلیون و دو هزار تومان مبادله شد.

  امروز سکه‌های نیم، ربع و گرمی تغییر قیمتی نداشتند. این قطعات به ترتیب با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، ۹ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شدند.

  حباب افزایشی سکه در تمام قطعات

  در روز جاری قیمت طلا روند افزایشی محدودی داشت. هر مثقال طلا با رشد هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۱۳ هزار تومان مبادله شد.

  هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز رشد ۵۰۰ تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۱۱ هزار تومان معامله شد. طلای دست دوم نیز به قیمت دو میلیون ۲۸۰ هزار تومان رسید.

  در هفتمین روز از شهریور حباب تمام قطعات سکه افزایش داشت. حباب سکه امامی با ۲۵۹ هزار تومان، بیشترین رشد را داشت. امروز حباب سکه بهار ۵۲ هزار تومان،‌ نیم‌سکه ۲۵ هزار تومان، ربع ۱۲ هزار تومان و سکه گرمی ۶ هزار تومان رشد داشتند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا