اخبار روز

واکنش تند سردار کوثری به مواضع اخیر ظریف – تاجر ونیز

 • واکنش تند سردار کوثری به مواضع اخیر ظریف – تاجر ونیز

  • اسماعیل کوثری در واکنش به اظهارات اخیر محمدجواد ظریف مبنی بر اینکه ما در طول تاریخ اهدافمان را بر اساس آرزوهایمان چیده‌ایم و به توانایی‌هایمان توجهی نکرده‌ایم، اظهار داشت: همه ما باید به ملت و کشور متعهد باشیم و بر اساس آرمان‌های بلند حرکت کنیم. باید خط مشی و اهداف خود را بر اساس توانمندی‌های نظام جمهوری اسلامی ایران ترسیم کرده و مطابق با آن حرکت کنیم.

  • وی تاکید کرد: هر یک از مسئولان کشورمان که توانستند در دوران خدمت خود اقدامات اساسی و مهمی انجام دهند، قطعاً اهداف بلند داشتند و بدون داشتن آرزو و آرمان نمی‌توانیم به جایی برسیم.نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی از افراد معتقدند باید فقط واقعیت‌ها و امکانات موجود کشور را در نظر بگیریم، در حالی که هم باید واقعیت‌ها را ببینیم و هم باید آرمان‌های بلند و اهداف متعالی داشته باشیم که در این صورت می‌توانیم اقدامات اساسی و بزرگ انجام دهیم. تاکنون هم اینگونه بوده و دانشمندان ما با همین رویکرد توانسته اند به اهداف و مراحل بالا برسند.

  اگر آرمان نداشته باشیم، به جایی نمی‌رسیم

  • کوثری ادامه داد: اگر بگوییم امکانات نداریم و آرمانی نداشته باشیم، قطعاً هیچ حرکتی نمی‌کنیم و دچار روزمرگی می‌شویم و به اهداف بلند هم نمی رسیم. هم باید اهداف بلند و آرزوهای بزرگ داشته باشیم و هم باید امکانات و واقعیت‌های کشور را در نظر بگیریم.وی متذکر شد: در دوران دفاع مقدس همه کشورها یک طرف و جمهوری اسلامی ایران یک طرف بود. در آن مقطع تجهیزات ما با دشمن به هیچ وجه قابل قیاس نبود و اگر فقط به امکانات موجود و عِده و عُده دشمن توجه می‌کردیم، ناامید می‌شدیم و نمی‌توانستیم در مقابل دشمنان به پیروزی برسیم.

  • نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در دوران مقدس به پشتیبانی مردم و با طراحی فرماندهان غیورمرد کشورمان توانستیم به پیروزی برسیم در حالی که اگر فقط واقعیت‌های دفاعی و نظامی و امکانات موجود آن زمان را در نظر می‌گرفتیم، نمی‌توانستیم حریف دشمن شویم.

  • کوثری اظهار داشت: متأسفانه برخی افراد فقط وضع موجود را می‌بینند و به تلاش و پیگیری برای رسیدن به اهداف نظام توجهی ندارند. فارغ از تجربه دفاع مقدس که توانستیم با تکیه بر توان داخلی و خودباوری در مقابل دشمن به پیروزی برسیم، الان هم همین رویکرد در عرصه‌های مختلف از جمله توانمندی هسته‌ای و ساخت موشک و پهپاد منجر شده جمهوری اسلامی ایران حرفی برای گفتن داشته باشد.

  • وی بیان کرد: برخی افراد از طرح این مباحث به دنبال توجیه عملکرد و اقدامات خود در زمانی هستند که مسئولیت داشتند. این افراد چندین سال مسئولیت داشتند و در تحقق برخی از منافع کشور کوتاهی کردند اما باید بدانند مردم از افرادی که فقط سازش را راهکار موجود می‌دانند، دل خوشی ندارند. امام خمینی (ره) با پشتیبانی مردم توانست انقلاب اسلامی را به پیروزی برساند و مردم ما دوستدار مسئولانی هستند که به واقعیت‌های کشور توجه دارند، با مردم هستند و آرمان‌گرایی را کنار نمی‌گذارند.

  • نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: افرادی که فقط به دنبال سازش با زیاده خواهان و زورگویان هستند، هیچ گاه در مقابل مردم جایگاهی ندارند. مردم ما از مسئولانی که در مقابل دشمنان جمهوری اسلامی ایران سازش می‌کنند و ضعیف و ناتوان هستند، حمایت نمی‌کنند و نسبت به آنان بدبین هستند.

  • کوثری با بیان اینکه به عبارت دقیق‌تر مردم نسبت به سازش کاران بدبین هستند و تاکیدشان بر این است که ما باید مقابل بیگانگان ایستادگی کنیم، گفت: گذری به تاریخ به خوبی نشان می‌دهد که مردم ایران از مقاماتی که فقط به دنبال سازش و امتیاز دادن به دشمن جاه طلب و مستکبر هستند، حمایت نمی‌کنند. مسئولانی در مقابل مردم جایگاهی ویژه دارند که به توانایی‌ها و ظرفیت‌های کشور باور دارند و اهداف متعالی را برای کشور ترسیم می‌کنند. مسئولان باید جلوی بیگانگان و دشمنان زورگو و جاه‌طلب محکم بایستند.

  بیشتر بخوانید:

  • کنایه ظریف به هجمه کنندگان / امان از سلطه سیاسی‌کاری حتی بر واژگان فارسی!

  • توهین سنگین روزنامه دولت به ظریف

  • همه غوغایی که ظریف برانگیخت! / از ستایش «واقع‌گرایی» او تا متهم شدن به «ذلت»

  • مهاجری: تقابل «آرمان‌های تخیلی» و شعار خشمگنانه با «واقع‌گرایی» ظریف

  • ادعای «فارس»: خاتمی، نقشه اطلاعاتی «سپاه قدس» علیه طالبان را از کانال ظریف به آمریکا داد / سردار سلیمانی گفت، این مشارکت ایران را «بدون باخت» می‌دیدم

  ۲۱۲۲۰

  برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن تاجر ونیز را نصب کنید.
  کد خبر 1774691

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا