اخبار روز

ممنوع شدن این فعالیت در مشهد – تاجر ونیز

 • ممنوع شدن این فعالیت در مشهد – تاجر ونیز

  به گزارش تاجر ونیز به نقل از آفتاب. مهدی اله‌پور در کارگروه مدیریت شرایط اضطرار پدیده گرد و غبار خراسان رضوی با توجه به پدیده گرد و غبار در شهرهای شمالی، شرقی و مشهد اظهار کرد: نظر به اعلام وضعیت هشدار زرد از سوی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر ناسالم شدن هوا تا صبح روز جمعه (۸ دی ماه ۱۴۰۲) در نواحی بادخیز استان و متاثر شدن مشهد، به شهروندان توصیه می شود، از تردد غیر ضروری صورت خودرویی و پیاده روی خودداری و خودمراقبتی و استفاده از ماسک و ممنوع بودن ورزش در اماکن باز را جدی بگیرند.

  دبیر کارگروه مدیریت شرایط اضطرار پدیده گرد و غبار خراسان رضوی بیان کرد: مردم برخی از شهرستان‌های شمالی و شرقی استان با پدیده گرد و غبار مواجه بودند و امروز عصر نیز، شهروندان مشهدی شاهد وقوع لحظه ای این پدیده و کاهش سطح دید هستند.

  وی ادامه داد: در حال حاضر شاخص کنونی و لحظه ای هوای کلانشهر مشهد در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد، و طبق اعلام اداره کل هواشناسی خراسان رضوی از امروز عصر تا فردا صبح، افزایش میزان گرد و غبار و پیش بینی می‌شود و در مشهد با این پدیده رو به رو خواهیم بود.

  اله‌پور گفت: توصیه می شود شهروندان علاوه بر رعایت بحث حفاظت فردی و استفاده از ماسک با محدود کردن یا حذف ترددهای غیرضروری در سطح فضای باز و حتی تردد با وسیله نقلیه شخصی در پیشگیری از درگیر شدن با پیامدهای پدیده گرد و غبار و عدم فعالیت در فضاهای ورزشی رو باز همراهی کنند.

  دبیر کارگروه مدیریت شرایط اضطرار پدیده گرد و غبار خراسان رضوی تاکید کرد: جلوگیری از تردد افراد دارای بیماری زمینه‌ای تنفسی و قلبی، کودکان، افراد سالخورده، مادران باردار و افراد دچار حساسیت‌های پوستی در سطح شهر توصیه می شود و آنان باید پیاده روی، ورزش های عمومی و فضای باز، خرید و یا پیگیری سایر امور خود را به وقت دیگری موکول کنند و از ماسک استفاده نمایند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا