اخبار روز

حراج بزرگ ایران خودرو / با ۴۰ میلیون پژو بخرید + جزئیات – تاجر ونیز

 • حراج بزرگ ایران خودرو / با ۴۰ میلیون پژو بخرید + جزئیات – تاجر ونیز

  به گزارش تاجر ونیز به نقل از نامه نیوز، قرعه کشی محصولات ایران خودرو برای رفاه حال مشتریان، از اردیبهشت امسال آغاز شد. عرضه خودرو در بورس کالا پس از کشمکش‌های بسیار در نهایت در دولت سیزدهم با تلاش وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان بورس به نتیجه‌ای مثبت رسید و زمینه عرضه خودروهای سایپا، ایران خودرو و گروه بهمن در این بازار فراهم شد. قرعه کشی ایران خودرو در ۲ دوره انجام شد و نتایج آن اعلام شد. مرحله جدید قرعه کشی ایران خودرو با حضور نمایندگان نهادهای ناظر برگزار خواهد شد. قرعه‌کشی ایران خودرو به زودی آغاز خواهد شد. آخرین اخبار مرتبط با قرعه کشی جدید ایران خودرو را در سایت مشاهده کنید

  بیستمین مرحله فراخوان اولویت‌بندی سامانه یکپارچه فروش خودرو شرایط فروش فوق‌العاده خودرو پژو پارس و هایما اس ۵ ایران خودرو آغاز شد.

  لازم به ذکر است فقط متقاضیانی که در سامانه یکپارچه ثبت نام کرده‌اند و اسامی آنها به‌عنوان بخش اول اولویت پاییز ۱۴۰۲ خودروی پارس و بخش دوم اولویت پاییز ۱۴۰۲ خودروی هایما ۵S فروش فوق‌العاده به این شرکت اعلام شده است مشمول این دوره هستند.

  برای این دسته از متقاضیان از سوی شرکت ایران خودرو پیامک ارسال می‌شود یا در سایت فروش اینترنتی ایران خودرو اسامی آنها درج شده است که می‌توانند در این بخشنامه ثبت نام کنند.

  مرحله سوم سامانه یکپارچه فروش خودرو در حالی از ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ آغاز به کار کرده است که بسیاری از متقاضیان مرحله دوم این سامانه، از خرید خود منصرف شده و اقدام به تکمیل وجه نکردند. در این دوره، برخلاف دوره‌های پیشین، اغلب شرکت‌های خودروساز و مونتاژکار حضور نداشته و تنها نام دو شرکت مدیران خودرو و کرمان موتور به چشم می‌خورد.

  این طرح برای متقاضیانی درنظر گرفته شده که در مرحله دوم سامانه یکپارچه، ثبت‌نام کرده بودند و هیچ خودرویی به آن‌ها تعلق نگرفته بود یا موعد تحویل خودروی آن‌ها برای سال ۱۴۰۳ بود. به این ترتیب، تمامی این افراد می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت این سامانه به نشانی Esalecar.ir محصول انتخابی قبلی را تغییر داده و یکی از محصولات عرضه شده در مرحله سوم را انتخاب کنند./زتجارت‌نیوز

  مرحله سوم سامانه یکپارچه فروش خودرو آغاز شد

  مرحله سوم سامانه یکپارچه فروش خودرو در حالی از ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ آغاز به کار کرده است که بسیاری از متقاضیان مرحله دوم این سامانه، از خرید خود منصرف شده و اقدام به تکمیل وجه نکردند. در این دوره، برخلاف دوره‌های پیشین، اغلب شرکت‌های خودروساز و مونتاژکار حضور نداشته و تنها نام دو شرکت مدیران خودرو و کرمان موتور به چشم می‌خورد.

  این طرح برای متقاضیانی درنظر گرفته شده که در مرحله دوم سامانه یکپارچه، ثبت‌نام کرده بودند و هیچ خودرویی به آن‌ها تعلق نگرفته بود و یا موعد تحویل خودروی آن‌ها برای سال ۱۴۰۳ بود. به این ترتیب، تمامی این افراد می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت این سامانه به نشانی Esalecar.ir محصول انتخابی قبلی را تغییر داده و یکی از محصولات عرضه شده در مرحله سوم را انتخاب کنند.

  سامانه یکپارچه فروش خودرو برای دومین بار در شهریور امسال بازگشایی می‌شود. این سری آن دسته از متقاضیانی که با تعیین‌تکلیف مراحل اول و دوم موعد تحویل محصولشان به ۱۴۰۳ موکول شده، امکان مراجعه به سایت سامانه یکپارچه فروش خودرو را دارند و همچنان بحث مرحله سوم و ثبت‌نام از متقاضیان جدید مطرح نیست.

  صفر تا۱۰۰بازگشایی سامانه یکپارچه فروش خودرو

  آن طرف ماجرا رسما مشخص شده که ظرفیت فروش کرمان‌موتور و مدیران‌خودرو در سال ۱۴۰۲ خالی مانده و مثل هفته اول شهریور، فقط همین دوتا مونتاژکار خودشان را برای بازگشایی سامانه یکپارچه فروش خودرو آماده می‌کنند. از ما نشنیده بگیرید، اما یکسری از مدل‌هایی که اسمشان در سامانه یکپارچه به‌چشم می‌خورد، در بازار آزاد قیمت کمتری دارند.

  بازگشایی سامانه یکپارچه فروش خودرو

  سامانه یکپارچه فروش خودرو از روز دوشنبه ۲۰ شهریور دردسترس متقاضیان قرار می‌گیرد. این خبری است که به شکل غیرمنتظره تحت‌عنوان اطلاعیه شماره پنج روی خروجی سامانه یکپارچه فروش خودرو دیده می‌شود. اصل ماجرا به این برمی‌گردد که به‌خاطر تکمیل نشدن ظرفیت فروش یکسری از خودروسازها در سال ۱۴۰۲، آن‌هایی که ظرف دو دوره قبلی موعد تحویشان به سال ۱۴۰۳ موکول شده، در این مرحله امکان ویرایش محصولشان را خواهند داشت.

  در این اطلاعیه نوشته شده: با توجه به اجرای مرحله اول تخصیص خودرو از محل ظرفیت‌های خالی موجود برخی شرکت‌های خودروساز و نظر به عدم استقبال و تکمیل نشدن ظرفیت‌های موجود، در راستای اجرای تصمیمات کارگروه خودروی شورای رقابت و با هدف تسهیل شرایط برای متقاضیانی که در سامانه ثبت نام نموده و دارای پروفایل کاربری می‌باشند، ظرفیت‌های خالی موجود خودروسازان مجددا با شرایط جدید و از طریق سامانه یکپارچه عرضه خواهد شد. در ادامه این اطلاعیه نوشته شده که متقاضیان محصولات تمامی شرکت‌های حاضر در طرح اول و دوم که موعد زمانی تحویل آن‌ها در سال ۱۴۰۳ تعیین شده است می‌توانند محصولشان را با مدل‌های عرضه‌شده توسط کرمان موتور و مدیران خودرو عوض کنند. حالا کدام محصولات؟

  اختلاف قیمت محصولات سامانه یکپارچه و بازار آزاد

  بازگشایی سامانه یکپارچه فروش خودرو در هفته اول شهریور امسال با عرضه ۹ محصول از دو شرکت مونتاژکار همراه شده و احتمالا همین مدل‌ها ظرف هفته جاری در دسترس متقاضیان قرار می‌گیرند. هفته اول شهریور متقاضیان سامانه یکپارچه می‌توانستند از مدیران خودرو آریزو ۶، تیگو ۷ پرو اکسلنت، ام‌وی‌ام X۲۲ دنده‌ای، ام‌وی‌ام X۵۵ و فونیکس FX را انتخاب کنند و کرمان‌موتور هم محصولاتی مثل جک S۳، جک S۵، جک J۴ و KMC J۷ را به میدان آورد. نکته مهم اینجاست که از بین همین ۹ محصولی که اسم بردیم، الان قیمت ام‌وی ام X۵۵ مدیران خودرو و جک J۴ کرمان‌موتور در بازار آزاد از نرخ مصوب کارخانه پایین‌تر آمده است! چون ام‌وی‌ام X۵۵ که توسط مدیران‌خودرو با قیمت یک میلیارد و ۲۴۹ میلیون تومان فروخته می‌شود، در بازار آزاد به‌شکل متوسط یک میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان قیمت دارد.

  جک J۴ کرمان‌موتور در بازار آزاد حول‌وحوش ۷۱۰ میلیون تومان خریدوفروش می‌شود، اما در نمایندگی‌های فروش تقریبا ۷۶۵ میلیون تومان قیمت دارد. از بین همین مدل‌ها آریزو ۶ بیشترین اختلاف قیمت را بین کارخانه و بازار تجربه می‌کند و فروشنده‌های آن در بازار آزاد تقریبا ۱۳ درصد بیشتر از قیمت کارخانه درخواست می‌کنند. این عدد برای فونیکس FX به دو درصد می‌رسد و برای تیگو ۷ پرو اکسلنت ۱۱ درصد، ام‌وی‌ام X۲۲ دنده‌ای ۱۲.۵ درصد، جک S۳ هفت درصد، جک S۵ هشت درصد و KMC J۷ حدود ۹ درصد تخمین زده می‌شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا