اخبار روز

بارش شدید برف زمستانی در کردستان + بسته شدن جاده ها / فیلم – تاجر ونیز

 • بارش شدید برف زمستانی در کردستان + بسته شدن جاده ها / فیلم – تاجر ونیز

  به گزارش تاجر ونیز، همزمان با اولین روز زمستان سامانه بارشی نسبتا فعالی وارد استان شده و در گردنه ها و ارتفاعات کولاک برف را به همراه دارد.

  بارش باران از شامگاه گذشته در اکثر نقاط استان آغاز شده که در برخی از نقاط استان بخصوص گردنه‌ها بصورت برف گزارش شده است.

  در برخی از شهرستان ها نیز بارش برف، خیابان ها را سفید پوش کرده است.

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: در حال حاضر اکثر محورهای استان با بارش برف و باران مواجه است.

  فرزاد حسنی با بیان اینکه برفروبی و نمک پاشی توسط راهداران انجام شده و تردد در جاده‌ها بدون هیچگونه مشکلی در جریان است، افزود: درحال حاضر تردد در گردنه ژالانه فقط با زنجیر چرخ امکانپذیر است، اما رانندگان باید در تمام محورها در هنگام بارش برف و باران حتما زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

  وی گفت: پدیده‌های جوی موجب کاهش دید و لغزندگی سطح جاده‌ها می شود، بنابراین از رانندگان درخواست می شود هنگام تردد فاصله طولی را رعایت و با سرعت مطمئنه حرکت کنند.

  معاون توسعه پیش‌بینی هواشناسی کردستان نیز گفت: سامانه بارشی که از نیمه شب گذشته فعالیت خود را در استان آغاز کرده به صورت باران و برف تا روز دوشنبه ادامه خواهد داشت.

  علی پناهی با بیان اینکه این سامانه با وزش شدید باد، مه و کولاک همراه است، افزود: شدت بیشتر بارش ها در شهرستان های بانه، مریوان سروآباد، کامیاران و غرب شهرستان‌های سنندج و سقز قابل توجه تر خواهد بود.

  وی با تاکید بر اینکه فعالیت این سامانه در ارتفاعات و گردنه ها به شکل کولاک برف طی این چند روز پیش بینی می شود، یادآور شد: هشدار سطح نارنجی نیز برای این سامانه بارشی صادر شده است.پناهی خاطرنشان کرد: از لحاظ دمایی نیز امروز سه تا ۵ درجه دمای هوا سردتر می شود.

  برف زمستانی شهرستان بانه را سفید پوش کرد
  برفروبی و نمک پاشی گردنه کانی کن محور مریوان _ سقز

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا