اخبار روز

فوری/ ادعای نیویورک تایمز: انفجار خطوط گاز در ایران کار اسرائیل بود – تاجر ونیز

 • فوری/ ادعای نیویورک تایمز: انفجار خطوط گاز در ایران کار اسرائیل بود – تاجر ونیز

  به گزارش سلام‌نو به نقل از دیده‌بان، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی به نقل از  دو مقام غربی و یک استراتژیست نظامی وابسته به سپاه پاسداران ایران مدعی شد، اسرائیل در هفته گذشته حملات مخفیانه ای را به دو خط لوله اصلی گاز در داخل ایران انجام داد که جریان گرما و گاز پخت و پز را به استان های دارای میلیون ها نفر مختل کرد.

  بنابر گزارش دیده بان ایران؛ نیویورک تایمز در گزارش خود نوشته است: “این حملات نشان‌دهنده تغییر قابل توجهی در جنگ سایه‌ای است که اسرائیل و ایران سال‌ها از طریق هوا، زمین، دریا و حملات سایبری به راه انداخته‌اند.”

  این روزنامه انگلیسی زبان در گزارش خود مدعی شد: “اسرائیل مدت‌هاست که سایت‌های نظامی و هسته‌ای در داخل ایران را هدف قرار داده و دانشمندان و فرماندهان هسته‌ای ایران را در داخل و خارج از کشور ترور کرده است. اسرائیل همچنین حملات سایبری را برای از کار انداختن سرورهای متعلق به وزارت نفت انجام داده است که باعث آشفتگی در پمپ بنزین ها در سراسر کشور شده است.”

  نیویورک تایمز خاطر نشان کرده است: “اما به گفته مقامات و تحلیلگران، انفجار بخشی از زیرساخت‌های انرژی کشور، که صنایع، کارخانه‌ها و میلیون‌ها غیرنظامی به آن متکی هستند، تشدید جنگ مخفیانه را نشان می‌دهد و به نظر می‌رسد که مرز جدیدی را باز می‌کند.”

  این روزنامه در گزارش خود با استناد به اظهارات وزیرنفت خاطرنشان کرده: “جواد اوجی وزیر نفت ایران روز جمعه در گفت‌وگو با رسانه‌های ایران، برنامه دشمن این بود که در فصل زمستان جریان گاز را به چند شهر و استان اصلی کشورمان مختل کند.”

  بنابر گزارش دیده بان ایران؛ نیویورک تایمز نوشت: آقای اوجی که قبلاً از این انفجارها به عنوان “حملات خرابکارانه و تروریستی” یاد کرده بود، علناً اسرائیل یا هر عامل دیگری را مقصر دانست. اما او گفت که هدف از این حمله آسیب رساندن به زیرساخت های انرژی ایران و برانگیختن نارضایتی داخلی بوده است.

  دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.

  مقامات غربی و استراتژیست نظامی ایران گفتند که حملات اسرائیل به خط لوله گاز مستلزم شناخت عمیق زیرساخت‌های ایران و هماهنگی دقیق است، به‌ویژه اینکه دو خط لوله همزمان در چندین نقطه مورد اصابت قرار گرفتند.

  به گفته دو مقام غربی و یک استراتژیست نظامی وابسته به سپاه پاسداران ایران، اسرائیل در این هفته حملات مخفیانه ای را به دو خط لوله اصلی گاز در داخل ایران انجام داد که جریان گرما و گاز پخت و پز را به استان های دارای میلیون ها نفر مختل کرد.

  این حملات نشان‌دهنده تغییر قابل توجهی در جنگ سایه‌ای است که اسرائیل و ایران سال‌ها از طریق هوا، زمین، دریا و حملات سایبری به راه انداخته‌اند.

  اسرائیل مدت‌هاست که سایت‌های نظامی و هسته‌ای در داخل ایران را هدف قرار داده و دانشمندان و فرماندهان هسته‌ای ایران را در داخل و خارج از کشور ترور کرده است. اسرائیل همچنین حملات سایبری را برای از کار انداختن سرورهای متعلق به وزارت نفت انجام داده است که باعث آشفتگی در پمپ بنزین ها در سراسر کشور شده است.

  اما به گفته مقامات و تحلیلگران، انفجار بخشی از زیرساخت‌های انرژی کشور، که صنایع، کارخانه‌ها و میلیون‌ها غیرنظامی به آن متکی هستند، تشدید جنگ مخفیانه را نشان می‌دهد و به نظر می‌رسد که مرز جدیدی را باز می‌کند.

  جواد اوجی وزیر نفت ایران روز جمعه در گفت‌وگو با رسانه‌های ایران، برنامه دشمن این بود که در فصل زمستان جریان گاز را به چند شهر و استان اصلی کشورمان مختل کند.

  آقای اوجی که قبلاً از این انفجارها به عنوان “حملات خرابکارانه و تروریستی” یاد کرده بود، علناً اسرائیل یا هر عامل دیگری را مقصر دانست. اما او گفت که هدف از این حمله آسیب رساندن به زیرساخت های انرژی ایران و برانگیختن نارضایتی داخلی بوده است.

  دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.

  نیویورک تایمز در گزارش خود مدعی شد: مقامات غربی و استراتژیست نظامی ایران گفتند که حملات اسرائیل به خط لوله گاز مستلزم شناخت عمیق زیرساخت‌های ایران و هماهنگی دقیق است، به‌ویژه اینکه دو خط لوله همزمان در چندین نقطه مورد اصابت قرار گرفتند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا