اخبار روز

ترامپ از دادن شهادت در پرونده تجاوز به نویسنده نیویورکی امتناع کرد – تاجر ونیز

 • ترامپ از دادن شهادت در پرونده تجاوز به نویسنده نیویورکی امتناع کرد – تاجر ونیز

  رئیس جمهور سابق ایالات متحده آخرین فرصت خود را برای شهادت در شکایت افترا «ای جین کارول» نویسنده نیویورکی که ترامپ را به تجاوز جنسی در سال ۱۹۹۶ متهم کرده بود، رد کرد.

  لوئیس کاپلان، قاضی دادگاه تا ساعت ۱۷ روز یکشنبه به ترامپ نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری ۲۰۲۴، مهلت داد تا درخواست شهادت بدهد، اما او درخواستی را ارائه نکرد.

  جوزف تاکوپینا، وکیل دونالد ترامپ به قاضی دادگاه اعلام کرده که ترامپ از حق خود برای شهادت در دادگاه چشم‌پوشی می‌کند و ترجیح می‌دهد که در این پرونده دفاعی ارائه نکند، زیرا این احتمال را می‌دهد که «اعضای هیئت منصفه متوجه خواهند شد شاکی پرونده نتوانسته پرونده متقاعدکننده‌ای را به دادگاه ارائه کند».

  ترامپ در طول محاکمه دو هفته‌ای که طی آن نویسنده زن «ای جین کارول» چند بار ادعاهایی را برای اولین بار در خاطراتش در سال ۲۰۱۹ علنا مطرح کرد، در هیچ جلسه‌ای شرکت نکرد.

  بدون شهادت ترامپ، وکلای دادگستری قرار است سخنان پایانی را در روز دوشنبه ارائه کنند و احتمالاً رایزنی‌ها و گفت‌وگوها از روز سه شنبه آغاز خواهد شد.

  به نوشته پولیتیکو، پس از آنکه دادستان‌ها پرونده خود را در روز پنجشنبه ارائه کردند، جو تاکوپینا، وکیل ترامپ، بدون احضار هیچ شاهدی، پرونده دفاعی را بررسی کرد و این درخواست را به دادگاه ارائه نکرد که به ترامپ مهلت داده شود تا تصمیم بگیرد شهادت دهد.

  خانم کارول ۷۹ ساله، سال گذشته این پرونده را علیه رئیس جمهور سابق آمریکا مطرح کرد و گفت که ترامپ در سال ۱۳۷۴ یا ۱۳۷۵ در رختکن فروشگاه بزرگ برگدورف گودمن به او تجاوز کرده و پس از آن با تلاش برای انکار این موضوع به آبروی او لطمه زده است.

  310310

  کد خبر 1763855

  حتما بخوانید : – تاجر ونیز

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا