اخبار روز

افزایش ناگهانی قیمت طلا و سکه در بازار امروز/ هر گرم طلای ۱۸ عیار چند؟ – تاجر ونیز

 • افزایش ناگهانی قیمت طلا و سکه در بازار امروز/ هر گرم طلای ۱۸ عیار چند؟ – تاجر ونیز

  به گزارش تاجر ونیز به نقل از تجارت‌نیوز قیمت طلا و سکه دیروز و امروز در روند یکدستی معامله نشدند. این ناترازی قیمت را معامله‌گران بازار ارز متاثر از کاهش قیمت طلای جهانی و برگشت به محدوده ۱۸۰۰ دلاری می‌دانند. به اعتقاد کارشناسان اقتصادی اثر اخبار هفته‌های گذشته در بازارهای مالی کمرنگ شده و فعلا این افت طلای جهانی است که به بازارهای مالی جهت می‌دهد.

  با این وجود تحلیلگران بازارهای مالی تغییرات قیمتی روزهای اخیر را روند نمی‌دانند و معتقدند بازار در مسیر ساید یا خنثی در حرکت است. همگرایی بالای بازار فلز زرد با دلار اندکی تعدیل شده و فعلا انس جهانی بازیگر فعال‌تری در بازار داخلی است. گفتنی است امروز بازارهای جهانی در تعطیلات پایانی هفته قرار دارند و طلای جهانی با قیمت ثابت ۱۹۴۸ دلاری در حال معامله است.

  photo 2023 10 01 18 08 16

  هیجانات بازار در حال تخلیه است

  در همین راستا جواد فلاحیان کارشناس اقتصادی به تجارت‌نیوز گفت: «روند قیمت در بازارهای مالی ناشی از اخبار مساعد سیاسی، انجام توافقات با کشورهای مجاور و برخی تهدیدها و بخشنامه‌های دستوری طی ماه‌های گذشته در نوسان کاهشی محدودی قرار گرفت. باید توجه داشت کاهش قیمت‌ روزهای اخیر نیز در واقع کاهش نیست و همان افت هیجانات اولیه در بازار متعاقب افت ارزش انس جهانی طلا است.»

  وی با اشاره به اینکه اگر سد سیاست‌گذار نباشد دلار و متعاقب آن طلا و سکه به راحتی می‌تواند در کانال‌های بالاترِ قیمتی قرار بگیرد، افزود: «مردم به طور طبیعی در برابر کاهش ارزش پول ملی از افت ارزش دارایی‌هایشان محافظت می‌کنند. بنابراین طبیعی است که وقتی نااطمینانی‌های سیاسی و اقتصادی اوج می‌گیرد تقاضا در بازارهای مالی روند صعودی می‌گیرد.»

  این کارشناس اقتصادی با تاکید بر تاثیر موضوعات کلان اقتصادی بر قیمت طلا و سکه گفت: «تاثیر نقدینگی و افزایش پایه پولی را نمی‌توان انکار کرد و اقدامات سیاست‌گذار برای مهار قیمت‌ها مقطعی است و قیمت‌ها مسیر حرکتی خود را می‌روند.»

  رشد سکه امامی در روند کاهشی خانواده سکه‌ها

  امروز ۹ مهر قیمت سکه امامی تنها قطعه افزایشی در خانواده سکه‌ها بود. افزایش ۱۰۰ هزار تومانی روز جاری، این قطعه را از کف کانال ۲۷ میلیونی بالا کشید و در لحظه نگارش این گزارش سکه امامی با قیمت ۲۷ میلیون و ۲۰۱ هزار تومان معامله شد. در روز جاری سکه بهار در دسته کاهشی‌های بازار فلز زرد بود و با افت ۲۰۶ هزار تومانی با قیمت ۲۴ میلیون و ۲۸۴ هزار تومان معامله شد.

  امروز نیم و ربع سکه بدون تغییر و با همان قیمت‌های دیروز معامله شدند. این قطعات به ترتیب با رقم ۱۴ میلیون و ۸۵۰ و ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شدند. در روز جاری سکه گرمی نیز کاهش ۱۰۰ هزار تومانی داشت و با قیمت پنج میلیون و ۶۵۰ هزار تومان معامله شد.

  حباب سکه‌های کاهشی ریخت

  برخلاف کاهش قابل توجه قیمت طلا در روز گذشته امروز افزایش داشت. در لحظه نگارش این گزارش هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد ۲۷ هزار تومانی با رقم ۹ میلیون و ۷۸۱ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز رشد سه هزار و ۷۰۰ تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۲۵۹ هزار تومان رسید.

  در نهمین روز مهر حباب در خانواده سکه‌ها توازن بالایی با روند قیمت‌ها داشت. امروز حباب سکه‌های بهار و گرمی به ترتیب کاهش ۱۸۴ و ۹۸ هزار تومانی داشتند. حباب سکه امامی ۱۳۱ هزار تومان، نیم‌سکه ۶ هزار تومان، ربع‌ سکه سه هزار تومان رشد داشت.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا