اخبار روز

قیمت این خودروها در بازار آزاد ایران کمتر از کارخانه شد + جزئیات – تاجر ونیز

 • قیمت این خودروها در بازار آزاد ایران کمتر از کارخانه شد + جزئیات – تاجر ونیز

  به گزارش تاجر ونیز به نقل از تجارت آنلاین، قیمت KMC T۸ در بازار آزاد نسبت به کارخانه ۲۷۰ میلیون تومان کمتر است. بعد چانه‌زنی‌های مونتاژکاران و شورای رقابت کرمان‌موتور حاضر شد از اواسط تیرماه KMC T۸ را در نمایندگی‌های خودش یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان بفروشد، اما الان که به نیمه شهریور رسیدیم فروشنده‌های KMC T۸ در بازار آزاد آن را یک میلیارد و ۳۸۰ میلیون آگهی می‌کنند. به‌جز پیکاپ کرمان‌موتور، فونیکس تیگو ۸ پرو مدیران‌خودرو تقریبا همین شرایط را تجربه می‌کند و جک J۴، چری تیگو ۷ IE و وانت آریسان ایرانخودرو نیز در بازار آزاد کمتر از قیمت کارخانه خریدوفروش می‌شوند.

  شماره یک | جک J4

  جک J۴ بعد از ام‌وی‌ام X۲۲ دنده‌ای ارزان‌ترین مونتاژی بازار است. تیرماه امسال قیمت ام‌وی‌ام X۲۲ دنده‌ای در کارخانه به ۶۱۳ میلیون تومان رسید و کرمان‌موتور قیمت جک J۴ را در نمایندگی‌های خودش به ۷۶۵ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان کاهش داد. همان موقع خرید جک J۴ در بازار آزاد حول‌وحوش ۸۰۰ میلیون تومان خرج برمی‌داشت، اما الان که به نیمه شهریور رسیدیم، قیمت جک J۴ در بازار آزاد به‌شکل متوسط به ۷۲۰ میلیون تومان رسیده است. به‌این ترتیب خرید جک J۴ از بازار آزاد، نزدیک ۴۶ میلیون تومان کمتر از کارخانه تمام می‌شود.

  بیشتر بخوانید:

  خبر مهم برای ثبت نام کنندگان در سامانه یکپارچه فروش خودرو

  آغاز فروش فوق العاده ایران خودرو بدون قرعه کشی + جزئیات

  شماره دو| KMC T8

  قیمت KMC T۸ در بازار آزاد نسبت به فروردین امسال تقریبا ۹۰۰ میلیون ریزش داشته است. آن روزها که به‌واسطه وقایع بازار ارز، برهه مهمی برای بازار خودرو تلقی می‌شد، قیمت KMC T۸ در بازار آزاد تقریبا دو میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان بود. اما الان که پنج ماه از آن روزها می‌گذرد و دلار آرام گرفته، قیمت KMC T۸ در بازار آزاد به یک میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان رسیده است. حالا اگر سری به آگهی‌های سایت دیوار بزنیم، فرشونده‌هایی را می‌بینیم که با کمتر از این عدد برای KMC T۸ دنبال مشتری می‌گردند. مثلا یکی از نمایشگاه‌داران شهرک غرب حاضر است KMC T۸ مشکی صفرکیلومتر را یک میلیارد و ۳۵۵ میلیون تومان بفروشد.

  فیلم اولین خودروی تسلا در ایران! + فیلم

  شماره سه | چری تیگو 7

  قیمت چری تیگو ۷ در بازار آزاد نسبت به کارخانه درحال حاضر حدود هفت میلیون تومان کمتر است. سایت‌های تخصصی خودرو که قیمت مدل‌های داخلی و مونتاژی را به‌صورت روزانه آپدیت می‌کنند، قیمت چری تیگو ۷ را امروز شنبه ۱۱ شهریور در بازار آزاد یک میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان اعلام کردند. عددی که میانگین ارقام پیشنهادی فروشنده‌هاست و وقتی سراغ آگهی‌ها می‌رویم، با اعدادوارقام کمتری هم ملاقات می‌کنیم. مثلا فروشنده چری تیگو ۷ سفید در تهران آن را یک میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان آگهی کرده و یک نفر دیگر عدد یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان را در کادر قیمت گذاشته است. از آن طرف چری تیگو ۷ که از سال ۹۶ در خط مونتاژ مدیران‌خودرو حضور دارد، الان در نمایندگی‌های این مونتاژکار یک میلیارد و ۴۳۷ میلیون تومان تحویل داده می‌شود.

  شماره چهار | فونیکس تیگو 8 پرو

  فونیکس تیگو ۸ پرو جزو گرانقیمت‌ترین مونتاژی‌های بازار است. اولین مدل‌های فونیکس تیگو ۸ پرو مدل ۱۴۰۲ اواسط اردیبهشت امسال در بازار آزاد معادل سه میلیارد تومان قیمت داشتند، اما از آن موقع تا الان قیمت فونیکس تیگو ۸ پرو مدیران‌خودرو قریب یک میلیارد ریخته و فعلا به‌طور متوسط به دو میلیارد و ۵۰ میلیون تومان رسیده است. خود مدیران‌خودرو که تا اسفند پارسال قیمت فونیکس تیگو ۸ پرو مدل ۱۴۰۲ را دو میلیارد و ۲۱۰ میلیون تومان اعلام می‌کرد، حالا برای آن رقمی نزدیک دو میلیارد و ۲۶۹ میلیون تومان تعیین کرده است. به‌این ترتیب اگه همان عدد دو میلیارد و ۵۰ میلیون تومان را به‌عنوان قیمت فونیکس تیگو ۸ پرو در بازار آزاد ملاک قرار بدهیم، قیمت این محصول در کارخانه تقریبا ۲۲۰ میلیون (۱۰ درصد) بیشتر است.

  شماره پنج | وانت آریسان ۲

  وانت آریسان آخرین بار دو هفته قبل یعنی اوایل شهریور توسط ایرانخودرو پیش‌فروش شد. براساس بخشنامه ایراخودرو، متقاضیان باید کمی بیش از ۳۸۳ میلیون تومان را به‌حساب ایرانخودرو واریز می‌کردند و ۳۰ روز کاری بعد صاحب خودرو می‌شدند. همان موقع وانت آریسان ۲ در بازار آزاد ۳۸۰ میلیون تومان معامله می‌شد و با گذشت دو هفته از پیش‌فروش ایرانخودرو قیمت وانت آریسان ۲ در بازار آزاد به ۳۷۵ میلیون تومان تقلیل پیدا کرده است. با این اوصاف فعلا قیمت وانت آریسان ۲ در بازار آزاد هشت میلیون تومان کمتر است.

  خودرو

  نمایندگی

  بازار آزاد

  تفاوت

  وانت آریسان ۲

  ۳۸۳ میلیون و ۳۰ هزار تومان

  ۳۷۵ میلیون تومان

  حدود هشت میلیون

  جک J۴

  ۷۶۵ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان

  ۷۲۰ میلیون تومان

  حدود ۴۶ میلیون

  KMC T۸

  یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان

  یک میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان

  ۲۷۰ میلیون تومان

  چری تیگو ۷ IE

  یک میلیار و ۴۳۷ میلیون تومان

  یک میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان

  هفت میلیون تومان

  فونیکس تیگو ۸ پرو پرمیوم

  دو میلیارد و ۲۶۹ میلیون تومان

  دو میلیارد و ۵۰ میلیون تومان

  ۲۱۹ میلیون تومان

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا