اخبار روز

شمشیر بدلی اصل از آب درآمد + عکس – تاجر ونیز

 • شمشیر بدلی اصل از آب درآمد + عکس – تاجر ونیز

  شمشیری که به عنوان نمونه‌ بازآفرینی‌شده از اثر تاریخی اصلی در یک موزه آمریکایی نگهداری می‌شد، در حقیقت یک اثر تاریخی سه‌هزار ساله است.

  به گزارش تاجر ونیز به نقل از رکنا، شمشیر بدلی که در «موزه فیلد» واقع در شیکاگو نگهداری می‌شد، در حقیقت یک شمشیر سه‌هزار ساله متعلق به عصر برنز است.

  مسؤولان این موزه همزمان با آماده شدن برای نمایشگاهی با نام «نخستین پادشاهان اروپا» ‌ به این اکتشاف شوکه‌کننده دست‌ یافتند.

  این شمشیر برنز ۹۱ سانتی‌متری از زمانی که مسؤولان موزه آن را در دهه ۳۰ میلادی دریافت کردند، در انبار نگهداری می‌شد. این شمشیر از رودخانه دانوب در بوداپست بیرون کشیده شده است.

  بر اساس بیانیه‌ای که از سوی مسؤولان این موزه منتشر شده است، ‌ در بین جنگجویان عصر برنز مرسوم بود که به نشانه یادبود عزیزانِ از دست رفته و یا شکست در یک نبرد، ‌ شمشیر یا زره‌هایشان را در آب رها کنند.

  با این حال، در مقطعی از تاریخ، این شمشیر به اشتباه به عنوان یک شیء‌ بدلی در نظر گرفته شده بود. مشخص نیست که چطور چنین اشتباهی رخ داده است، ‌ اما احتمالا یک اشتباه ساده اداری بوده است.

  درحالی که مسؤولان موزه «فیلد» برای برگزاری نمایشگاه «نخستین پادشاهان اروپا» ‌ آماده می‌شدند، باستان‌شناسان مجارستان خواستند که این شمشیر را بررسی کنند. گروهی از باستان‌شناسان با کمک دانشمندان «موزه فیلد» و یک شیمیدان و با استفاده از اشعه ایکس‌ری، ‌ این شمشیر را با سایر شمشیرهای عصر برنز در اروپا مقایسه کردند. محققان در نهایت دریافتند که مواد تشکیل‌دهنده این شمشیر و سایر نمونه‌های مشابه یکسان است.

  این شمشیر که اخیرا به عنوان یک اثر تاریخی شناسایی شده است در نمایشگاه «نخستین پادشاهان اروپا» ‌ در «موزه فیلد» به نمایش گذاشته خواهد شد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا