اخبار روز

عیدانه دولت برای فرهنگیان | پرداخت فوق العاده ویژه ۳۵ درصدی برای معلمان – تاجر ونیز

 • عیدانه دولت برای فرهنگیان | پرداخت فوق العاده ویژه ۳۵ درصدی برای معلمان – تاجر ونیز

  به گزارش تاجر ونیز نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه میانگین فوق العاده ویژه کارکنان آموزش و پرورش ۲۱ درصد است، گفت: آموزش و پرورش می‌تواند از منابع داخلی خود فوق العاده ویژه کارکنانش را تا ۳۵ درصد افزایش دهد.

  محمد وحیدی با بیان اینکه فوق العاده ویژه باید به تمامی کارکنان آموزش و پرورش تعلق گیرد، اظهار کرد: این فوق العاده ویژه شامل مشاغل عمومی و تخصصی می‌شود و بین ۳۵ تا ۵۰ درصد بین دستگاه‌های مختلف دولتی توزیع می‌شود.

  نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شورای حقوق و دستمزد بر اساس فرآیند قانونی مشاغل عمومی و تخصصی تعیین شده و معلمی نیز از مشاغل تخصصی به شمار می‌آید.

  وی تصریح کرد: از سوی دیگر در تبصره ۲ ماده ۶ قانون رتبه بندی معلمان نیز تصریح شده که کلیه مزایا و فوق العاده ویژه سایر کارکنان دولت مشمول معلمان نیز می‌شود به این معنا که اجرای رتبه بندی معلمان ارتباطی با پرداخت فوق العاده ویژه ندارد.

  وحیدی یادآور شد: در حال حاضر میانگین فوق العاده ویژه پرداختی به کارکنان آموزش و پرورش ۲۱ درصد است، افزود: برای رسیدن به ۳۵ یا ارتقای آن تا ۵۰ درصد آموزش و پرورش باید مصوبه شورای حقوق و دستمزد را بگیرد که این شورا نیز عنوان کرده که دستگاه‌ها می‌توانند از منابع داخلی خودشان این ارقام را پرداخت کنند.

  این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش نیز اعلام آمادگی کرده بدون اینکه از بودجه دولت استفاده کنیم از پرداخت فوق العاده ویژه را با اولویت بندی به صورت تدریجی آغاز کنیم.

  وی عنوان کرد: برای پرداخت تا ۳۵ درصد این آمادگی در وزارت آموزش و پرورش وجود دارد ولی برای رقم بالاتر از آن چنانچه مصوبه شورای حقوق و دستمزد وجود داشته باشد، این آمادگی در مجلس وجود دارد که با یک متمم و اصلاحیه در قانون بودجه این کسری از طریق مجلس دنبال شود.

  نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: بنابراین تمامی کارکنان آموزش و پرورش باید مشمول افزایش فوق العاده ویژه شوند چرا که اگر در دستگاه دیگری به غیر از آموزش و پرورش بودند قطعا چنین دریافتی نداشتند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا