اخبار روز

ورود سامانه جدید بارشی تا ۲ روز آینده / بارش شدید در راه است – تاجر ونیز

 • ورود سامانه جدید بارشی تا ۲ روز آینده / بارش شدید در راه است – تاجر ونیز

  به گزارش تاجر ونیز به نقل از ایرنا، هواشناسی با اشاره به استقرار جریانات گرم جنوبی و افزایش محسوس دما تا صبح روز دوشنبه، پیش بینی کرد که از بعدازظهر دوشنبه تا بعدازظهر چهارشنبه در ارتفاعات نیمه غربی و مرکزی شاهد افزایش ابر، بارش پراکنده باران و کاهش محسوس دما باشیم.
  طبق پیش بینی هواشناسی روز پنجشنبه جو استان پایدار و دمای هوا نیز روند افزایشی را در پیش خواهد گرفت.

  با ورود سامانه جدید از بعدازظهر دوشنبه دمای هوا نیز روند کاهشی را در پیش خواهد گرفت و بیشترین میزان کاهش نیز در روز سه شنبه اتفاق خواهد افتاد.

  جدول پیش بینی پنج روزه هواشناسی نشان می دهد که با ورود سامانه جدید، دمای هوا در مناطق مرکزی و شرقی از ۳۰ تا ۳۲ درجه سانتی گراد بالای صفر در طی امروز با ۱۲ درجه کاهش در روز سه شنبه به ۲۳ تا ۲۴ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد.

  میانگین دمای هوا در مناطق غرب مازندران نیز از ۲۵ تا ۲۷ درجه سانتی گراد بالای صفر در روز شنبه، با سه تا پنج درجه کاهش در روز سه شنبه به ۲۲ و در مناطق کوهستانی نیز از ۱۹ تا ۲۵ درجه سانتی گراد با هشت درجه کاهش بین ۱۱ تا ۱۷ درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان خواهد بود.

  شرایط جوی مازندران از امروز تا روز یکشنبه را براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی، صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش محسوس دما و وزش باد گرم جنوبی گاهی به نسبت شدید و از شامگاه یکشنبه با وزش باد و افزایش ابر پیش بینی شده است.

  هواشناسی شرایط جوی مازندران در روز دوشنبه را نیمه ابری به تدریج ابری، در ارتفاعات گاهی مه آلود، وزش باد به نسبت شدید، کاهش دما، از سمت غرب استان با رگبار باران و احتمال رعد و برق پیش بینی کرده است.

  آسمان مازندران در روز سه شنبه در مناطق غربی و مرکزی نیمه ابری تا ابری همراه با کاهش دما در دامنه ها و ارتفاعات با بارش پراکنده و وزش باد و از اواخر روز با کاهش ناپایداری و در مناطق شرقی نیز نیمه ابری خواهد بود.

  هواشناسی شرایط جوی مازندران از روز چهارشنبه تا روز جمعه را نیز صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما و در ارتفاعات غربی در ساعات بعدازظهر با افزایش ابر و بارش پراکنده باران پیش بینی کرده است.

  داده های دریافتی از ایستگاه های هواشناسی نشان می دهد که دشت ناز ساری با ثبت دمای ۳۱.۸ و بلده با ۲۰ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب گرم ترین و خنک ترین مناطق مازندران در طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

  دمای هوای شهر ساری مرکز مازندران نیز امروز در گرم ترین ساعت به حدود ۳۱ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد که این میزان در مقایسه با روز گذشته تغییر محسوسی نخواهد داشت.

  وضعیت امروز دریای خزر نیز با موج کوتاه پیش بینی شده است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا