اخبار روز

فعالیت «تیم نظارتی» حجاب با حضور ستاد نهی از منکر، پلیس امنیت اخلاقی  و پلیس اجتماعی – تاجر ونیز

 • فعالیت «تیم نظارتی» حجاب با حضور ستاد نهی از منکر، پلیس امنیت اخلاقی  و پلیس اجتماعی – تاجر ونیز

  • مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان گفت: اقدام اصولی در بحث حجاب و عفاف مطالبه عمومی شهروندان است و چنانچه در این زمینه ترک فعلی از سوی دستگاهی صورت بگیرد موضوع تا معرفی به مراجع قضایی و احتمال عزل مسئول مربوطه قابل پیگیری است.

  • محبوبه ایزدی پناه مدیر کل امور اجتماعی استانداری خوزستان اظهار کرد: جلسات عملکردی عفاف و حجاب در حوزه معاونت سیاسی و اجتماعی این استانداری از سال گذشته در حال انجام بوده و مقرر شده که در ادامه جلسات بشکل هفتگی برگزار گردد که در این زمینه تلاش های متعهدانه ستاد احیاء امر بمعروف و نهی از منکر استان جای قدردانی دارد.

  • وی افزود: فارغ از مسائل دانشجویی که در کمیسیون دانشجویی بررسی می‌شود چندین جلسه از جلسات عفاف و حجاب در حوزه دانشگاه‌ها بوده است.

  • مدیر کل امور اجتماعی استانداری خوزستان با اشاره به برخی هماهنگی‌های بین بخشی در خصوص مساله حجاب و عفاف، گفت: یک تیم نظارتی شامل ارزیابان ستاد حجاب و عفاف استانداری، مجموعه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر ، پلیس امنیت اخلاقی و پلیس اجتماعی تشکیل شده است.

  • ایزدی پناه بیان کرد: این تیم ارزیابی‌های دستگاه‌های اجرایی را انجام می‌دهد و در یک سال گذشته بیش از ۵۰ دستگاه مورد ارزیابی قرار گرفته و نتایج آن به مرکز ارسال شده است.

  • وی ملاک‌های ارزیابی را پرسش‌نامه‌هایی که در حوزه ستاد احیای امربه معروف و نهی منکر، ستاد صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب استان وجود دارد برشمرد و عنوان کرد: این پرسش‌نامه‌ها عموماً در حین انجام نظارت ها، تاکید بر استفاده از ظرفیت های مشاوره ای، هنری، تبلیغی، آموزشی و حتی اردویی نیز صورت گرفته است.

  • ایزدی پناه افزود: اقدامات لازم در خصوص دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت کشور و دیگر مراجع که در این خصوص دستورالعمل صادر کرده اند در زمان‌های مقتضی خود با قید فوریت و لحاظ طبقه‌بندی انجام شده و بازدیدها از دیگر اماکن ارائه دهنده خدمات عمومی مثل فرودگاه ها، بیمارستانها، راه آهن و… نیز در حال انجام است.

  • وی با تاکید بر لزوم بهبود شرایط در اماکن عمومی، بیان کرد: با اتحادیه اصناف، پلیس اماکن،پلیس فرودگاه، پلیس راه‌آهن، متولیان حوزه درمان در پنج دانشگاه علوم پزشکی استان جلساتی برگزار و دانشگاه‌ها موظف شدند نماینده‌های خود را در حوزه پیگیری عفاف و حجاب به استانداری معرفی کرده و برای بازرسی های دوره ای این موضوع تیم مشترکی از نمایندگان ستاد عفاف وحجاب، ستاد امر به معروف، معاونت درمان، معاونت دارو و معاونت بهداشت تشکیل داده و نظارتهای مورد انتظار را انجام دهند.

  • ایزدی پناه با اشاره به بازخورد مثبت نظرات شهروندان در خصوص بهبود نسبی سیمای ظاهری شهر در نتیجه اقدامات صورت گرفته در حوزه حجاب و عفاف، عنوان کرد: در مرحله اول مبنای فعالیت برای اجرای برنامه‌های حجاب و عفاف در حوزه های مختلف اقدامات ایجابی و در صورت لزوم در فاز بعدی اقدامات سلبی خواهد بود.

  • وی با تاکید بر مطالبه عمومی شهروندان در خصوص لزوم تداوم اقدامات در حوزه حجاب و عفاف بیان کرد: چنانچه در این زمینه ترک فعلی از سوی دستگاهی صورت بگیرد موضوع تا معرفی به مراجع قضایی و احتمال عزل مسئول مربوطه قابل پیگیری است.

  • وی افزود: در همین رابطه اخیراً گزارشی از یکی از دستگاههای اجرایی استان مبنی بر معرفی مدیر مجموعه از طرف ستاد امر به معروف و نهی از منکر به دستگاه قضا داشته ایم.

  • ایزدی پناه با بیان اینکه کلیه دستگاه‌های متولی برنامه‌های فرهنگی و اخلاقی در بحث اجرای برنامه‌های عفاف و حجاب پای کار هستند، افزود: در حال حاضر موضوع اوقات فراغت یکی از دستورکارهایی است که روی آن تمرکز داریم و علاوه بر این دوره‌های بسیج، دوره‌های مربوط به آموزش و پرورش،فرهنگ و ارشاد اسلامی، هلال احمر، برنامه های فرهنگی ورزشی شهرداری اهواز و… در حال انجام هستند.

  • وی بیان کرد: برای حوزه دانشجویی که گروه جوانان ما را شامل می‌شود، تاکید جدی بر برنامه ریزی برای برگزاری جلسات اقناعی و ایجابی است تا جوانان با درک بالای خود به نتایج مطلوب برسند و عموماً جوانان اغلب با برنامه‌های اقناعی نتیجه‌گیری‌های درست و قابل قبولی خواهند داشت.

  بیشتر بخوانید:

  • «کفن‌پوشان» هم آمدند / گزارش تلویزیون از «تجمع» ضدلایحه حجاب کنار نهاد ریاست جمهوری + عکس‌ها

  • برخی «منتقدان حزب‌اللهی» لایحه حجاب در «زمین دشمن» بازی می‌کنند / آنان حتی کنار نهاد ریاست‌جمهوری «تجمع اعتراضی» کردند

  • تندروها، «داغ و درفش» می‌خواهند! / لایحه حجاب؛ گرفتار میان سنگ آسیاب «مطالبات اکثریت» و «خواست اقلیت»

  • کوشکی، فعال اصولگرا: مبنای لایحه حجاب «سکولار» است / حاضران در شهر با پرچم «رنگین کمان» باید زنده در آتش سوزانده شوند

  ۲۱۲۱۷

  برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن تاجر ونیز را نصب کنید.
  کد خبر 1775768

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا