اخبار روز

موجودات عجیب غار 5میلیون ساله/ عکس – تاجر ونیز

 • موجودات عجیب غار 5میلیون ساله/ عکس – تاجر ونیز

  به گزارش خبرگزاری تاجر ونیز، این غار شگفت انگیز که قدمت آن حدود 5 میلیون سال تخمین زده می‌شود، مجموعه ای از اکتشافات منحصر به فرد و اسرارآمیز را نشان داده است.

  بیشتر بخوانید:

  تلفیق چند مدل خودرو در جدیدترین محصول مرسدس‌بنز/عکس

  ساعت میلیاردی رونالدو که از آن بی‌خبرید!/ عکس

  غار Movile یک محیط ماورایی را ارائه می دهد که درک ما از مرزهای زندگی را به چالش می کشد. در اعماق آن، دانشمندان با مجموعه متنوعی از ارگانیسم های تخصصی مواجه شده اند که با شرایط منحصر به فرد غار سازگار شده اند. اینها شامل گونه‌های منحصربه‌فردی از باکتری‌ها، قارچ‌ها، بی‌مهرگان و حتی حیوانات بی‌چشم و بی‌رنگ است که با غیاب کامل نور سازگار شده‌اند.

  غاری که در آن 5میلیون سال باز نشده‌است!/ عکس

  یکی از جذاب ترین جنبه های اکوسیستم غار وجود باکتری های گوگردی است که اساس زنجیره غذایی را تشکیل می دهند. این باکتری‌ها انرژی را از شیمی‌سنتز دریافت می‌کنند، فرآیندی که به نور خورشید متکی نیست، بلکه به واکنش‌های شیمیایی شامل ترکیبات گوگردی موجود در هوا و آب غار وابسته است. این جریان پیچیده انرژی تعادل ظریفی را در اکوسیستم حفظ می کند.

  غاری که در آن 5میلیون سال باز نشده‌است!/ عکس

  اکوسیستم غار Movile سطح قابل توجهی از وابستگی متقابل را نشان می دهد. موجودات زنده خود را با سوله‌های خاصی تطبیق داده‌اند که هر کدام نقش حیاتی در حفظ تعادل ظریف دارند. به عنوان مثال، برخی از باکتری ها سولفید هیدروژن سمی مصرف می کنند، در حالی که موجودات دیگر، مانند سخت پوستان کوچک، برای تامین غذا به باکتری ها متکی هستند.

  جنبه منحصر به فرد غار Movile در انزوای آن از دنیای خارج است. دیواره‌های ضخیم غار، جریان هوای محدود و زمین‌شناسی منحصربه‌فرد، اکوسیستمی را ایجاد می‌کند که میلیون‌ها سال از سطح آن جدا شده است. این انزوا منجر به ایجاد یک اکوسیستم متفاوت با سایر اکوسیستم ها با مسیرهای تکاملی و سازگاری های متمایز شده است.

  انزوای غار Movile به سطوح بالای تنوع زیستی و بومی بودن آن کمک کرده است. بسیاری از گونه های موجود در غار در هیچ جای دیگری روی زمین یافت نمی شوند، و آنها را از نظر علمی بسیار جذاب می کند. مطالعه این گونه های منحصر به فرد بینش های ارزشمندی را در مورد فرآیندهای سازگاری، گونه زایی و محدودیت های زندگی در محیط های شدید ارائه می دهد.

  غاری که در آن 5میلیون سال باز نشده‌است!/ عکس

  227227

  برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن تاجر ونیز را نصب کنید.
  کد خبر 1786622

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا