اخبار روز

عیدی یک میلیونی دولت برای این افراد + جزئیات – تاجر ونیز

 • عیدی یک میلیونی دولت برای این افراد + جزئیات – تاجر ونیز

  به گزارش تاجر ونیز به نقل از تسنیم، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، از پرداخت عیدی یک میلیون تومانی به بازنشستگان این صندوق خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود حدود ۱۰ – ۱۵ روز آینده این مبلغ به حساب این افراد واریز بشود.

  بیت‌الله برقراری امروز در نشست خبری با اشاره به افراد تحت پوشش این صندوق اظهار کرد: خدماتی که بیمه‌شدگان این صندوق دریافت می‌کنند همانند سایر صندوق‌های بیمه اجتماعی است.

  وی از پرداخت حقوق و مستمری به بیمه‌شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر خبر داد و گفت: بیمه‌شدگان این صندوق پس از رسیدن به سن بازنشستگی حقوق و مستمری دریافت می‌کنند همچنین افرادی که به هر دلیلی کارافتاده باشند با تایید پزشک مستمری کارافتادگی دریافت خواهند کرد.

  مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر از پرداخت مستمری بازماندگان به خانواده‌های بیمه شدگان خبر داد و افزود: افرادی که در این صندوق بیمه شده باشند و فوت کنند به خانواده‌های آنها مستمری پرداخت خواهد شد.

  برقراری درخصوص پرداخت عیدی به بازنشستگان این صندوق تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد به میزان یک میلیون تومان (سطح یک پرداختی پرداخت مستمری) عیدی به بازنشستگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر پرداخت کنیم.

  وی در خصوص پرداخت زمان عیدی به بازنشستگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گفت: تلاشمان این است که ظرف یک هفته این مسئله در هیئت مدیره صندوق به تصویب برسد و سپس به حساب مستمری‌بگیران واریز کنیم.

  مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر افزود: ۱۹۲ هزار نفر از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مستمری بازنشستگی دریافت می‌کنند که همین تعداد نیز در آستانه سال جدید عیدی دریافت می‌کنند.

  وی با اشاره به انتقال سوابق بیمه‌ای از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر به سایر صندوق‌های بیمه‌ای گفت: علاوه بر این انتقال سایر صندوق‌ها بیمه‌ای می‌توانند سوابق خود را به این صندوق منتقل کنند.

  برقراری همچنین به بیمه درمان بیمه شدگان صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر اشاره کرد و افزود: بیمه درمان این افراد توسط سازمان بیمه سلامت انجام می‌شود.

  مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با اعلام خبر پوشش بیمه درمان تکمیلی برای مستمری بگیران این صندوق تصریح کرد: همه مستمری‌بگیران از این تسهیلات برخوردار خواهند شد.

  وی با اشاره به اینکه دو هدف اساسی و مهم در صندوق بیمه کشاورزان و روستائیان و عشایر ترسیم شده، اظهار کرد: کفایت مستمری و ارائه خدمات بهتر، دو هدفی است که برای بیمه‌شدگان پیگیری و دنبال می‌شود.

  برقراری با اشاره به اینکه دو سوم حق بیمه بیمه‌شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر توسط دولت پرداخت می‌شود گفت: در این صندوق دولت به عنوان کارفرما شناخته می‌شود و این صندوق بر اساس اصل ۲۹ قانون اساسی برنامه‌های خود را اجرا می‌کند و ما تلاش داریم به سمت عدالت اجتماعی حرکت کنیم.

  مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر ادامه داد: با استقرار دولت سیزدهم اقدامات موثری در این صندوق برای بیمه‌شدگان طراحی و اجرا شده است. همزمان با چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ۴۵ اقدام مهم و راهبردی توسط صندوق عملیاتی و اجرا شده است که این اقدامات برای نخستین بار است که صورت گرفته که می‌توان به برنامه راهبردی مبتنی بر نگاه بیمه‌ای، محاسبه بیمه‌ای و افزایش پایداری صندوق جذب بیمه‌شده‌های جدید، تمدید بیمه‌شدگان، افزایش ۴۱ درصدی پوشش بیمه‌ای بیمه اجتماعی زنان، افزایش مستمری بیمه‌شدگان در حدود ۴۳ درصد اشاره کرد.

  وی ادامه داد: طی دو سال گذشته ۸۰۰ نفر بیمه شده جدید در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر جذب شده است که این معادل ۵ الی ۶ سال دولت قبل است.

  برقراری به پرداخت وام به بیمه‌شدگان این صندوق اشاره کرد و افزود: حدود ۲۳ هزار فقره وام به بیمه‌شدگان این صندوق پرداخت شده است.

  مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر افزود: طی دو سال گذشته ۲۶ سفر استانی با نگاه تبیین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر انجام شده است.

  وی ادامه داد: افزایش سطح درآمدی صندوق از مواردی است که در این دوره انجام شده به طوریکه در سال گذشته و امسال سطح درآمدی صندوق ۶۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

  برقراری با اشاره به ارتقاء صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر تصریح کرد: طی دو سال گذشته شاهد برگزاری اجلاس‌های صندوق برای تبیین این مجموعه بوده‌ایم. همچنین نظارت مستمری در کارگزاری‌ها به صورت برخط انجام می‌پذیرد.

  مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به عقد تفاهمنامه این صندوق با سایر سازمان‌ها و دستگاه‌ها اشاره کرد و افزود: تعامل با ذینفعان حاکمیتی و همچنین ارتقاء آموزش به کارکنان و کارگزاران از دیگر اقدامات این صندوق است.

  وی گفت: در احکام برنامه هفتم توسعه نیز برخی از پیشنهادات از سوی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به تصویب رسیده است که می‌تواند اثرات مثبتی را در پیشبرد اهداف این صندوق داشته باشد.

  برقراری در ارتباط با جذب ۸۰۰ هزار بیمه شده جدید در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر اظهار کرد: بیشترین استان‌هایی که توانسته‌اند جذب بیشتری را داشته باشند استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و استان فارس هستند، البته سایر استان‌ها نیز توانسته‌اند تعهدات خود را در ارتباط با جذب بیمه‌شده جدید انجام بدهند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا