اخبار روز

خبر جدید درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال 1403 – تاجر ونیز

 • خبر جدید درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال 1403 – تاجر ونیز

  به گزارش تاجر ونیز، حقوق بازنشستگان به عنوان یکی از حقوق پایه انسانی به شمار می روند و دولت ها و سازمان های مختلف موظف به پرداخت آنها هستند.حقوق بازنشستگان برای فراگیران حرفه های مختلف باید بر اساس قانون مشخص و دقیق تعیین شود با توجه به طول عمر بیشتر و تحمل هزینه های بیشتر در سنین بالاتر، حقوق بازنشستگان در کشورهای پیشرفته از نزدیک مشخص می شود و به ویژه در پرداخت حقوق روزانه و سالیانه دقت می شود تا بتوان برخورداری بازنشستگان را بهینه کرد. در حال حاضر، با توجه به روند افزایش جمعیت سالمند و تنش های مالی در برخی کشورها، حقوق بازنشستگان به عنوان یکی از موضوعات بحث برانگیز در حوزه سیاست های عمومی به شمار می رود.در ادامه جدیدترین خبر درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان را میخوانید.

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: مجلس یازدهم علیرغم مقاومتی که دولت‌ها برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان داشتند، باز هم بر این امر پافشاری کرد. محمدعلی محسنی بندپی نماینده مجلس یازدهم در گفتگو با برنامه «جنت آباد» رادیو تهران در خصوص همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، گفت: مجلس یازدهم علیرغم مقاومتی که دولت‌ها برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان داشتند، باز هم بر این امر پافشاری کرد. اجرای این قانون طی سه سال و به صورت ۳۰-۳۰-۴۰ اجرا خواهد شد.
  وی با بیان اینکه مجلس یازدهم در مجموع قدم‌های خوبی برای رفاه مردم برداشته است، افزود: رهبر معظم انقلاب شعار امسال را «جهش تولید با مشارکت مردم» اعلام کردند که تمرکز اصلی ایشان تولید و اشتغال با مشارکت مردم است. هر کجا مشارکت مردم بیشتر می‌شود کارها سرعت و شتاب بیشتری می‌گیرد.

  مجلس یازدهم عملکرد خوبی داشته است

  محسنی بندپی با بیان اینکه مجلس یازدهم علیرغم اینکه در زمان تعویض دو دولت قرار داشت که از نظر جناحی هم متفاوت بودند، باز هم عملکرد خوبی داشته گفت: کرونا و تحریم‌های نفتی گسترده آمریکا و نبود درآمد کافی غیر نفتی و مالیاتی دولت بواسطه رکود کسب و کار در کشور، عواملی بودند که مجلس یازدهم با آنها روبرو بود.

  همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با پافشاری مجلس یازدهم محقق شده است

  این نماینده مجلس تاکید کرد: مجلس یازدهم علیرغم مقاومتی که دولت‌های دوازدهم و سیزدهم برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان داشتند باز هم بر این امر پافشاری کرد. این امر در برنامه هفتم توسعه و بودجه امسال به صورت ۳۰-۳۰-۴۰ مصوب شده است.

  وی با بیان اینکه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در لایحه بودجه ۱۴۰۳ آورده نشد و به همین دلیل مجلس یازدهم برای اولین بار کلیات بودجه امسال را علیرغم همبستگی خوب بین مجلس و دولت تصویب نکرد اظهار داشت: فشار مجلس یازدهم موجب شد تا دولت مکلف شود همسان‌سازی به صورت ۳۰-۳۰-۴۰ طی سه سال انجام شود.
  منبع : مهرنیوز

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا