اخبار روز

خبر خوش برای کارمندها + افزایش حدود ۵۰ درصدی حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۳ – تاجر ونیز

 • خبر خوش برای کارمندها + افزایش حدود ۵۰ درصدی حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۳ – تاجر ونیز

  به گزارش تاجر ونیز به نقل از تسنیم، این میزان افزایش درحالی رقم خورده که در لایحه اولیه دولت پیشنهاد شده بود که برای سال ۱۴۰۳ حقوق کارکنان دولتی به طور متوسط حدود ۱۸ درصد افزایش یابد.

  مدتی بعد در کمیسیون تلفیق بودجه افزایش متوسط ۲۰ درصدی حقوق کارمندان تصویب شد.

  حاجی بابایی رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۳ ضمن تشریح آخرین مصوبات این کمیسیون اعلام کرده: مجلس و دولت توافق کردند، حقوق سال آیندۀ کارمندانی که زیر ۲۰ میلیون تومان دریافت می‌کنند افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی داشته باشد.

  اما در آخرین تغییرات و مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۳، برای کارکنانی که در سال جاری بین ۸ الی ۲۰ میلیون تومان دریافتی دارند؛ عملا افزایش ۳۰ الی ۴۰ درصدی حقوق حداقل بگیران در جامعه کارمندی در دستگاه های اجرایی دولتی در دستور کار قرار گرفته است.

  بخشی از این میزان افزایش حقوق برای حداقل بگیران دولتی، از طریق افزایش امتیاز حق شغل کارمندان به ۳۰۰۰ امتیاز ایجاد خواهد شد.

  به گزارش تاجر ونیز، با توجه به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق که منجر به افزایش ۳۰ الی ۴۰ درصدی حقوق حداقل بگیران دولتی خواهد شد، به نظر میرسد زمینه برای افزایش حقوق کارگران متناسب با نرخ تورم فراهم شده است. در سالهای اخیر به صورت یک رویه و استاندارد نانوشته معمولا میزان افزایش حقوق کارگران با میزان افزایش حقوق کارمندان دولتی متناسب بوده است.

  لازم به ذکر است، مذاکرات نهایی شورای عالی کار برای تعیین دستمزد در سال ۱۴۰۳ در اسفند ماه نهایی خواهد شد.

  مجتبی یوسفی درباره تصمیمات اخیر مبنی بر معافیت مالیاتی حقوق و دستمزد، اظهار کرد: بودجه هنوز به صورت رسمی به مجلس ارائه نشده است و در هفته آینده با حضور رئیس‌جمهور، لایحه بودجه به صورت رسمی به مجلس ارائه خواهد شد.

  وی افزود: بودجه سال ۱۴۰۳ در دو مرحله بررسی می‌شود و همچنین به صورت دو مرحله به مجلس ارائه می‌شود.

  یوسفی توضیح داد: هنوز عدد قطعی مشخص نشده است؛ زیرا لایحه بودجه ۱۴۰۳ هنوز به مجلس ارائه نشده است و صحبت‌هایی که مطرح شده‌اند، غیررسمی هستند؛ اما این نمی‌نماید که واقعیت ندارند؛ بلکه باید لایحه ارائه شود و سپس تصمیمات به تدریج به گوش عموم مردم خواهد رسید. همچنین، افزایش ۱۸ درصدی حقوق کارکنان دولت نیز مورد بحث غیررسمی از سوی دولت و برخی اطلاعات‌داران قرار گرفته است.

  این نماینده مجلس بیان کرد: ما چند نکته را به صورت غیررسمی شنیده‌ایم و پیشنهاد دولت برای افزایش ۱۸ درصدی است، همچنین حداقل معافیت مالیاتی نیز ۱۰ میلیون تومان است که در سال ۱۲۰ میلیون تومان می‌باشد.

  یوسفی افزود: این مسئله به صورت غیررسمی در لایحه پیشنهادی دولت آمده است و باید وارد فرآیند ارائه لایحه به مجلس شود و گزارش در کمیسیون تلفیق آماده شود و سپس به صورت رسمی اعلام گردد که نظر مجلس چیست.

  وی بیان کرد: شاغلین و بازنشستگان در حال حاضیک عضو از هیئت‌رئیسه مجلس، دربارهٔ انتقاداتی که برای پیشنهاد افزایش ۱۸ درصدی حقوق در لایحهٔ بودجه ۱۴۰۳ مطرح شده بود، صحبت کرد. وی گفت که لازم است افزایش حقوق‌ها به صورت نقدی یا غیرنقدی با جریان هزینه‌ها هماهنگ شود، و این همچنین نظر نمایندگان مجلس نیز است.

  مجتبی یوسفی دربارهٔ تصمیمات اخیر مبنی بر معافیت مالیاتی حقوق و دستمزد، اظهار کرد که بودجه هنوز به طور رسمی به مجلس ارائه نشده است و در هفتهٔ آینده با حضور رئیس‌جمهور، لایحهٔ بودجه به طور رسمی ارائه خواهد شد.

  وی افزود که بودجه سال ۱۴۰۳ در دو مرحله بررسی می‌شود و به صورت دو مرحله به مجلس ارائه می‌شود.

  یوسفی توضیح داد که هنوز عدد قطعی مشخص نشده است؛ زیرا لایحهٔ بودجه ۱۴۰۳ هنوز به مجلس ارائه نشده است و صحبت‌هایی که مطرح شده‌اند، غیررسمی هستند؛ اما این نمی‌نماید که واقعیت ندارند؛ بلکه باید لایحه ارائه شود و سپس تصمیمات به تدریج به اطلاع عموم مردم خواهد رسید. همچنین، افزایش ۱۸ درصدی حقوق کارکنان دولت نیز مورد بحث غیررسمی از سوی دولت و برخی اطلاعات‌داران قرار گرفته است.

  این نماینده مجلس بیان کرد که چند نکته را به صورت غیررسمی شنیده‌اند و پیشنهاد دولت برای افزایش ۱۸ درصدی است؛ همچنین، حداقل معافیت مالیاتی نیز ۱۰ میلیون تومان است که در سال ۱۲۰ میلیون تومان است.

  یوسفی افزود که این مسئله به صورت غیررسمی در لایحهٔ پیشنهادی دولت آمده است و باید وارد فرآیند ارائه لایحه به مجلس شود و گزارش در کمیسیون تلفیق آماده شود و سپس به طور رسمی اعلام شود که نظر مجلس چیست.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا