اخبار روز

خبر خوش از پرداخت سود سهام عدالت از امشب | سهام عدالت جدید ۱۰ میلیونی رایگان برای همه مردم – تاجر ونیز

 • خبر خوش از پرداخت سود سهام عدالت از امشب | سهام عدالت جدید ۱۰ میلیونی رایگان برای همه مردم – تاجر ونیز

  به گزارش تاجر ونیز، امروز چهارشنبه (۱۲ مهر ۱۴۰۲)، ارزش سهام عدالت ۴۹۰ هزارتومانی با احتساب و اعمال تمام افزایش سرمایه های شرکت های بورسی در این سهام به ۹ میلیون۸۱۸ هزار و۶۲۴تومان رسید.

  شاخص کل بازار بورس نیز با۲۲۶۳ واحد افزایش در ارتفاع ۲.۰۶۹.۸۰۰ و شاخص هم وزن در ارتفاع ۷۱۵.۹۸۹ واحدی قرار گرفته است.

  ارزش معاملات امروز بازار بورس۴۲۵۴ میلیارد تومان بود که در نهایت ارزش کل بازار بورس را در رقم۷۲۶۸ هزار میلیارد تومان قرار داد.

  بیشترین تاثیرگذاری بر شاخص بازار بورس از طریق نمادهای شپدیس،خودرو،پاکشو،شستا،شبندر،خساپا،فارس صورت گرفت و شاخص های آریا،تجلی،غصینو،شگویا،زاگرس،هرمز،خدیزل بیشترین تاثیر را بر شاخص بازار فرابورس گذاشتند. اغلب نمادهای موجود در پرتفوی سهام عدالت در معاملات امروز با افزایش قیمت مواجه شدند.

  ارزش سهام عدالت ۴۹۰ هزار تومانی در ۱۲ مهر ۱۴۰۲

  نام شرکت سهامی

  قیمت پایانی هر سهم

  (تومان)

  تعداد سهم هر سهامدار

  فارس

  ۱۱۶۶

  ۱۱۶۸
  شگویا ۱۴۲۷ ۴۹
  شاوان ۲۱۶۵ ۵
  دانا ۴۱۴ ۴۵
  بنیرو ۴۰۶ ۳
  رمپنا ۱۲۵۳ ۱۴۳
  اخابر ۹۵۴ ۲۴۴
  کگل ۵۸۸ ۱۰۷
  حکشتی‌ ۱۳۶۶ ۸۰
  فولاد ۵۳۰ ۲۵۲۰
  فولاژ ۱۵۰۶ ۴۸
  فخوز ۳۲۶ ۱۱۶
  ساراب ۳۳۱۱ ۹
  ورنا ۷۲۲ ۳
  حپترو ۴۷۰۲ ۱
  کچاد ۵۶۷ ۲۳۷
  وپست ۱۰۳۳ ۱۶
  مارون ۱۷۰۱۰ ۴۹
  شپنا ۸۱۵ ۴۱۶
  شتران ۴۳۵ ۲۶۰۰
  شبندر ۱۰۹۷ ۹۳۰
  بسویچ ۴۱۲ ۹
  وبملت ۴۵۱ ۳۰۵
  وبصادر ۲۱۱ ۱۴۲۷
  خاور ۳۵۵ ۴۲۰
  وتجارت ۲۵۳ ۱۸۲۲
  فایرا ۷۸۹ ۳۲
  شراز ۱۴۵۹ ۴
  جم ۴۴۸۶ ۴۲
  فملی ۷۰۰ ۱۸۴۰
  سدشت ۵۷۷۶ ۸
  بفجر ۱۹۰۳ ۳۸
  وتوصا ۱۱۹ ۱۲
  شبریز ۱۲۵۸ ۴۱
  خساپا ۲۴۲ ۳۶
  لکما ۱۸۳ ۲۲
  بترانس ۲۸۶ ۳

  ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی در ۱۲ مهر ۱۴۰۲

  پس از پایان معاملات امروز بازار بورس ایران (۱۲ مهر ۱۴۰۲) ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزارتومانی دارندگان این سهام به ۱۰ میلیون و۸۳۰ هزار و۴۱ تومان رسید.

  تعداد هرسهم برگه سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی خود را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

  نام شرکت سهامی

  قیمت پایانی هر سهم

  (تومان)

  تعداد سهم هر سهامدار

  فارس ۱۱۶۶ ۲۲۹۲
  شگویا ۱۴۲۷ ۴۷
  شاوان ۲۱۶۵ ۴
  دانا ۴۱۴ ۱۶
  بنیرو ۴۰۶ ۳
  رمپنا ۱۲۵۳ ۱۳۷
  اخابر ۹۵۴ ۲۳۹
  کگل ۵۸۸ ۱۰۴
  حکشتی‌ ۱۳۶۶ ۷۸
  فولاد ۵۳۰ ۲۵۲۰
  فولاژ ۱۵۰۶ ۷۳
  فخوز ۳۲۶ ۲۹۶
  ساراب ۳۳۱۱ ۳
  ورنا ۷۲۲ ۳
  حپترو ۴۷۰۲ ۱
  کچاد ۵۶۷ ۱۸۱
  وپست ۱۰۳۳ ۱۶
  مارون ۱۷۰۱۰ ۴۷
  شپنا ۸۱۵ ۱۰۰۸
  شتران ۴۳۵ ۲۰۹۰
  شبندر ۱۰۹۷ ۹۱۲
  بسویچ ۴۱۲ ۹
  وبملت ۴۵۱ ۲۹۹
  وبصادر ۲۱۱ ۱۴۰۰
  خودرو ۲۸۲ ۴۷
  وتجارت ۲۵۳ ۱۷۸۸
  فایرا ۷۸۹ ۳۱
  شراز ۱۴۵۹ ۴
  جم ۴۴۸۶ ۴۱
  فملی ۷۰۰ ۱۴۷۳
  سدشت ۵۷۷۶ ۸
  بفجر

  ۱۹۰۳

  ۳۸
  وتوصا ۱۱۹ ۱۲
  شبریز ۱۲۵۸ ۱۵
  خساپا ۲۴۲ ۳۹
  لکما ۱۸۳ ۲۲
  بترانس

  ۲۸۶

  ۳

  جماران

  جزئیاتی از تخصیص سهام عدالت جدید ۱۰ میلیون تومانی

  رئیس سازمان خصوصی‌سازی از تخصیص بیش از ۴ میلیون سهام عدالت جدید به ارزش ۱۰ میلیون تومان متشکل از ۱۲ شرکت خوب سهامی عام به مشمولان خبر داد.

  مالک رحمتی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی با حضور در برنامه صف اول با اشاره به اینکه منظور از مولدسازی تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و راکد دولتی است و نه فروش دارایی و اموال گفت: در دولت سیزدهم و در دوره جدید سازمان خصوصی‌سازی فرآیند واگذاری‌ها از جمله سهام عدالت و سایر واگذاری‌های اصل چهل و چهاری تمرکز بر شناسایی و مشارکت تعاونی‌های واقعی مردمی است و بخش خصوصی که به دنبال اخراج کارگر و زیان‌دهی و تخریب و تعطیلی بنگاه و یا سواستفاده از اموال واگذار شده است در جایی در این فرایند ندارد.

  وی ادامه داد: در اجرای سیاست‌های اصل چهل و چهار قانون اساسی متأسفانه در تمام دولت‌های قبل کوتاهی شده و رهبر انقلاب نیز به آن انتقاد و اشاره داشته اند.

  به گفته رحمتی در واگذاری‌های قبلی هر خریداری که قیمت بالاتر اعلام می‌کرد برنده مزایده بود اما در این دوره از فعالیت سازمان خصوصی‌سازی و در دولت سیزدهم تعیین و اعلام قیمت تنها یکی از شرایط لازم در واگذاری است و به طور حتم می‌بایست خریداری که می‌خواهد مدیریت یک بنگاه را برعهده بگیرد الزامات مدیریت بهره ورانه و مدل کسب و کار خود را در شش محور به سازمان خصوصی سازی ارائه دهد.

  وی خاطر نشان کرد: اصلاحیه قانون‌اجرایی سیاست‌های اصل ۴۴ هم اکنون در دولت به جمع بندی رسیده و بر این اساس رویکرد جدید سازمان خصوصی سازی کشور ترسیم شده است بنابراین تقدم و تاخر در واگذاری‌ها تنها یکی از شروط ما خواهد بود.

  این مقام مسئول تصریح کرد: از این پس هر خریدار برای حضور در مزایده‌های سازمان خصوصی‌سازی می‌بایست طرح توسعه و دانش فنی و همچنین منابع و تجهیزات لازم را ارائه دهد و برنامه ۵ ساله خود برای چشم انداز سودآوری بنگاه، مدیریت جریان نقد عملیاتی، سهم بازار و مدیریت بنگاه اقتصادی واگذار شده را ارائه کرده و به تأیید سازمان نیز باید برساند.

  مطالعه بیشتر: شروع بازار سرمایه گذاری حرفه ای آغازی برای تسریع روند تامین مالی شرکت‌ها

  وی ادامه داد: پذیره‌نویسی ۲ هزار میلیارد تومانی طرح توسعه شرکت گسترش سوخت سبز زاگرس در عرض ۲ روز نمونه‌ای موفق از روش جدید واگذاری شرکت‌های اصل چهل و چهاری بود که از طریق بازار سرمایه با مشارکت ۹۵ هزار سهامدار حقیقی و همچنین مشارکت ۵۰ درصدی شرکت‌های حقوقی محقق شد.

  رحمتی اظهار کرد: پذیره‌نویسی طرح این شرکت دولتی که در فهرست واگذاری‌های سازمان خصوصی سازی قرار داشت با مدلی انجام گرفت که پس از کاهش ۳۰ درصدی سهام دولت در این شرکت فاقد تولید، الباقی سهام از طریق بازار سرمایه به‌فروش رسید تا تأمین مالی این طرح سازگار با محیط زیست با موفقیت انجام شود.

  به گفته وی پول‌های سرگردان زیادی در دستان مردم است که با ایجاد بستر مناسب می‌توانند از سرمایه‌گذاری خود سود ببرند.

  تخصیص سهام عدالت ۱۰ میلیون تومانی برای بیش از ۴ میلیون نفر

  رئیس سازمان خصوصی‌سازی ادامه داد: تا کنون برای بیش از ۴۹ میلیون ایرانی سهام عدالت تخصیص و توزیع شده و قرار است برای مشمولین جدید که قریب به بیش از ۴ میلیون و اندی از شهروندان کشور می‌شوند سبدی از ۱۲ شرکت خوب سهامی عام تشکیل و تعیین شود. حدود ۲۰ روزقبل این سبد به ارزش هر نفر به مبلغ ۱۰ میلیون تومان تعیین شده که می‌بایست به تعدادی از هم‌وطنان مشمول دو یا سه دهک تقسیمات درآمدی و همچنین مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) و سازمان بهزیستی کشور تخصیص داده شود.

  وی خاطرنشان کرد: مطابق قانون می‌بایست تا مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان سهام برای تخصیص سبد سهام عدالت مشمولان جدید این دارایی و تصویب از سوی هیأت دولت معرفی می‌کردیم که هم اکنون این سبد با حضور سهام ۱۲ شرکت سودآور به ارزش ۵۲ هزار میلیارد تومان برای تصویب به هیأت دولت تقدیم شده است.

  این مقام مسئول گفت: پایش دقیق شرکت‌های واگذار شده در دوره جدید سازمان خصوصی‌سازی با حساسیت بالایی دنبال و نظارت می‌شود و با تکیه بر ضمانت اجرای قوی قانونی موضوعات مختلف اعم از اشتغال، تأخیر در واریز حقوق و دستمزد کارگر، روند سودآوری و بهره‌وری کارآمد بنگاه واگذار شده رصد می‌شود.

  لزوم تحقق طرح مولدسازی

  وی تصریح کرد: در حوزه مولدسازی، خواهش ما در سازمان خصوصی‌سازی مطالبه‌گری رسانه‌ها درباره این موضوع است چراکه معتقدم گره‌گشایی از پروژه‌های نیمه‌کاره کشور، حل اشتغال و کمک به حتی کاهش قیمت مسکن برای مردم با این طرح که مورد تاکید رهبر انقلاب نیز هست محقق می‌شود. بنای کار سازمان خصوصی‌سازی در دوره جدید تبدیل دارایی منجمد و پروژه نیمه کاره به دارایی کارا و اتمام پروژه‌ها با چشم انداز سودآور است.

  وی ادامه داد: در قوانین قبلی ضمانت اجرای قوی برای مولدسازی وجود نداشت و اغلب مدیران دستگاه‌های دولتی رغبتی برای همکاری نداشتند اما هم اکنون مجری مولدسازی می‌تواند با اتکا به قانون و آئین نامه اجرایی آن با قاطعیت موضوع مولدسازی را دنبال کند.

  به گفته رحمتی گاهی از مولدسازی به گونه‌ای سخن گفته می‌شود که گویی هدف مدنظر ما فروش اموال و املاک دولت است در حالیکه فروش دارایی تنها یکی از ۷ روش موجود در آئین‌نامه اجرایی مولدسازی است. ناگفته نماند هم‌اکنون هیچ ملک یا اموالی متعلق به دولت بدون ارزش افزایی امکان واگذاری ندارد.

  وی ادامه داد: در تمام قوانین قبل تنها یک نفر برای واگذاری دارایی‌ها تصمیم می‌گرفت اما اکنون با ظرفیت‌های مترقی که در آئین نامه اجرایی اصلاحی مولدسازی دیده شده، ۸ عضو هیأت عالی از جمله نماینده تام الاختیار قوه قضائیه، سران سه قوه، رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر راه و شهرسازی حضور دارند و باید همه اعضا موضوع مازاد یا غیر مازاد دارایی را به تصویب برسانند. از سویی دیگر امکان فروش ملک بدون اینکه کاربری لازم برای آن اخذ شده باشد میسر نیست و تا مرحله اخذ پروانه باید پیش برود.

  به گفته این مقام مسئول همچنین قیمت استخراج شده از سوی کارشناس دادگستری می‌بایستی در همان هیأت عالی مولدسازی به تصویب برسد. همچنین هیأت عالی مولدسازی علاوه بر تصویب قیمت می‌بایست شرایط واگذاری و مزایده را نیز مصوب کند.

  مطالعه بیشتر: عقب‌ماندگی سهام عدالت از بازار سهام / ارزش سهام مردم آب رفت!

  رحمتی گفت: برخی معتقدند با این چرخه، مسیر مولدسازی با کندی پیش خواهد رفت در حالیکه مطابق با آئین نامه اجرایی مولدسازی برای هر مرحله از آماده سازی دارایی‌ها دوره زمانی مشخصی تعیین شده که در صورت تخلف از آن قابل پیگرد قانون دارد. تاکنون ۳٫۵۹۰ دارایی راکد و پروژه نیمه تمام شناسایی شده که در هیأت عالی مولدسازی تعدادی از این اموال به عنوان پروژه مازاد و ۱۹۳ پروژه به دلیل عدم نیاز به ارزش افزایی از فهرست مولدسازی کنار گذاشته شده است همچنین ۵۴۲ پروژه و دارایی در حال مطالعه کارشناسی است که ۴۷۵ پرونده از این تعداد به سازمان خصوصی سازی تحویل داده شده است.سلام نو

  به گفته رئیس سازمان خصوصی سازی الویت ما ترجیحاً اخذ کاربری مسکونی برای املاک راکد است چون با عرضه آنها به مشکل کاهش قیمت مسکن کمک خواهد کرد. ۱۱۷ پرونده نیز به کمیسیون ماده ۵ برای تغییر کاربری ارسال شده و تا این لحظه قیمت گذاری ۴۵ فقره از املاک بلا استفاده و دارایی‌های راکد و پروژه‌های نیمه تمام تعیین شده است. این اقدامات طی یک ماه اخیر فعالیت دوره جدید سازمان خصوصی‌سازی تسریع شده و از مهرماه امسال آگهی مولدسازی این دارایی‌ها از طریق تالار معاملات بورس کالا شروع خواهد شد.

  آخرین وضعیت واگذاری ایران‌خودرو و سایپا

  رحمتی ادامه داد: به‌زودی مولدسازی اموال غیرمنقول مازاد از طریق بازار سرمایه از جمله از طریق صندوق‌های زمین و ساختمان، صندوق‌های پروژه و غیره را آغاز می‌کنیم؛ ۱۵ درصد سهام سایپا و بخشی از سهام ایران‌خودرو همچنان در فهرست واگذاری‌ها است که به دلیل وثیقه‌گذاری با ایراد مواجه هستند.مهر

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا