اخبار روز

واریز یارانه جدید «فجرانه» به دهک های اول تا هفتم | مبلغ عیدانه دولت برای این خانوارها چقدر است؟ – تاجر ونیز

 • واریز یارانه جدید «فجرانه» به دهک های اول تا هفتم | مبلغ عیدانه دولت برای این خانوارها چقدر است؟ – تاجر ونیز

  به گزارش تاجر ونیز به نقل از فردا مدیرکل تعاون گیلان، از آغاز طرح «فجرانه» کالابرگ الکترونیکی همزمان با دهه فجر خبر داد و گفت: دهک های یک تا هفت مشمول اعتبار جدید ۲۲۰ هزار تومانی هستند.

  سیاوش آقاجانی از آغاز مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیکی خبر داد و اظهار کرد: مرحله بزرگ طرح کالابرگ الکترونیکی با عنوان «فجرانه» در راستای حمایت مضاعف از سبد غذایی خانوار یارانه بگیر برای خانوار دهک‌های اول تا هفتم درآمدی در دهه مبارک فجر آغاز می شود.

  وی با بیان اینکه کلیه خانوار دهک‌های اول تا هفتم مشمول ۲۲۰ هزار تومان اعتبار خرید ۱۱ قلم کالابرگی می‌شوند، گفت: در این طرح یک سبد ۱۱ قلمی برای تامین حداقل کالری، پروتئین، ریزمغذی و ویتامین‌های لازم برای هر فرد(منطبق با نظر انستیتو تغذیه ایران) با قیمت‌های مبنای سال ۱۴۰۱ انتخاب شده است و مابه التفاوت قیمت سبد مبنای سال ۱۴۰۱ با قیمت روز(۱۴۰۲) از محل یارانه جدید دولت تامین می‌شود، بدین صورت که قیمت روز سبد مشتمل بر ۱۱ قلم، ۷۴۳ هزار و ۷۵۰ تومان بوده که خانوار دهک‌های اول تا هفتم در صورت خرید بسته می بایست قیمت سال ۱۴۰۱ را به مبلغ ۵۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان از جیب خود پرداخت نماید و مابه التفاوت آن تا قیمت روز به مبلغ ۲۲۰ هزار و ۴۵۰ تومان از محل اعتبار جدید دولت تامین می‌گردد.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان تصریح کرد: اعتبار جدید(۲۲۰ هزار تومانی) علاوه بر یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی فعلی بوده و خانوار یارانه بگیر به صورت مجزا یارانه نقدی خود را به صورت ماهانه دریافت خواهند نمود. مبلغ حمایتی دولت به صورت اعتبار در حساب سرپرست خانوار تخصیص یافته و در زمان خرید و متناسب با میزان خرید مصرف می‌شود.

  آقاجانی تصریح کرد: خانوارها می‌توانند اقلام طرح را در سقف وزنی و کالایی تعریف شده خرید نمایند و امکان جا به جایی اعتبار بین گروه‌های کالایی مقدور نمی‌باشد، به عنوان مثال با اعتبار برنج امکان خرید روغن وجود ندارد و فقط برای گروه لبنیات(شیر، پنیر و ماست) امکان پذیر می‌باشد.

  وی با بیان اینکه طرح مذکور در بستر شبکه ملی اعتبار و با عاملیت شرکت مجری طرح(فارا) و همکاری سایر دستگاه‌ها اجرایی می‌شود، گفت: اعتبار جدید(۲۲۰ هزار تومانی) علاوه بر یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی فعلی بوده و میزان حمایت دولت از ۱۲۰ هزار تومان(اعتبار تشویقی کالابرگی) به ۲۲۰ هزار تومان افزایش یافته است، یعنی شرط خرید ۲۰۰ هزار تومان جهت دریافت ۲۲۰ تومان اعتبار تشویقی در این طرح حذف شده است.

  مدیرکل تعاون گیلان دهک های یک تا هفت را مشمول اعتبار جدید دانست و افزود: یارانه بگیران این دهک ها می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های عضو طرح کالابرگ الکترونیکی نسبت به خرید اقلام اساسی و بهره مندی از این حمایت تشویقی اقدام نمایند.

  وی استان گیلان را دارای ۱۱۹ هزار و ۶۶۷ هزار خانوار یارانه بگیر در دهک های یک تا هفت دانست و ادامه داد: متقاضیان استفاده از کالابرگ الکترونیکی می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد شبکه ملی اعتبار(۲۰۰ هزار فروشگاه خرد و فروشگاه‌های زنجیرهای افق کوروش، جانبو، هفت، دیلی مارکت، گندم، هایپرفامیلی، والمارکت، محسن، مینومارت، ترقی و فروشگاه‌های اینترنتی اسنپ و دیجی کالا) نسبت به خرید اقلام اساسی اقدام کنند./ایسنا

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا