اخبار

کمیسیون تلفیق حداقل حقوق کارکنان دولت برای سال آینده را ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تصویب کرد – تاجر ونیزی

 • کمیسیون تلفیق حداقل حقوق کارکنان دولت برای سال آینده را ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تصویب کرد – تاجر ونیزی

  – اخبار سیاسی –

  حجت‌الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1401 مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تاجر ونیزی ، از مصوبه این کمیسیون درباره حقوق و دستمزدها در سال آینده خبر داد.

  به گزارش تاجر ونیزی مصوبه این کمیسیون به شرح زیر است:

  تبصره 12 حقوق و دستمزد

  حقوق گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر در تمامی دستگاه‌های اجرایی ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه و همچنین نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی از قبیل کارکنان کشوری و لشکری، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی و قضات به طور متوسط به میزان 10 درصد به شرح زیر به گونه‌ای افزایش می‌یابد تا طبقات پایین‌تر از درصد افزایش بیشتری برخوردار شوند.

  1ـ1ـ در حکم کارگزینی تمامی گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر مذکور، مبلغ 5 میلیون و 338 هزار ریال معادل 1700 امتیاز برای مشمولین قانون مدیریت خدمات کشوری یا معادل این امتیاز برای مشمولین قانون نظام هماهنگ پرداخت و مشمولین مقررات خاص در سطری جداگانه با عنوان افزایش حقوق سال 1401 درج می‌گردد که مشمول کسور بازنشستگی است و در محاسبه هیچ‌کدام از امتیازات مربوط به حقوق و مزایای مستمر و فوق‌العاده و نظایر آن قابل محاسبه نیست. علاوه بر مبلغ مذکور ضریب حقوق به میزان 3 درصد افزایش می‌یابد.

  1ـ2ـ پس از اِعمال افزایشات موضوع بند 1ـ1 مجموع مبلغ مندرج در حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی و پیمانی و مبلغ قرارداد منعقده ماهانه برای کارکنان قرارداد کار معین و کارکنان طرح خدمت پزشکان و پیراپزشکان در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نسبت مدت کارکرد نباید از 56 میلیون ریال کمتر باشد.

  1ـ3ـ تفاوت تطبیق موضوع ماده 76 قانون مدیریت خدمات کشوری در حکم حقوق بدون تغییر باقی می‌ماند.

  لازم به ذکر است «رحیم زارع» سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه از افزایش حداقل حقوق از 4 میلیون و 500 هزار تومان پیشنهاد دولت در لایحه بودجه 1401 به 5 میلیون و 600 هزار تومان توسط کمیسیون تلفیق مجلس خبر داد.

  انتهای پیام/؛

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا