اخبار روز

ریزش ناگهانی در بازار طلا و سکه / سکه امامی یک و نیم میلیون تومان ریخت – تاجر ونیز

 • ریزش ناگهانی در بازار طلا و سکه / سکه امامی یک و نیم میلیون تومان ریخت – تاجر ونیز

  به گزارش تاجر ونیز به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت دلار امروز ششم مهر ماه نسبت به روز قبل حدود ۴۰۰ تومان افزایش داشت و به ۴۹ هزار و ۵۵۰ تومان رسید. این افزایش قیمت در حالی است که قیمت طلا و سکه کاهش یافت.

  قیمت طلا امروز ششم مهر ماه گرمی دو میلیون و ۲۹۰ هزار تومان بود. این در حالی است که طلا مدت هاست خود را در کانال دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی حفظ کرده است.

  قیمت سکه امامی امروز با یک و نیم میلیون تومان کاهش به ۲۷ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان رسید. قیمت سکه تمام بهار آزادی هم با افت یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی همراه بود و با قیمت ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد.

  قیمت نیم سکه هم افت ۸۵۰ هزار تومانی داشت و امروز ۱۴ میلیون و ۸۷۰ هزار تومان شد. قیمت ربع سکه هم با ۷۵۰ هزار تومان کاهش به ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید. سکه گرمی هم امروز با قیمت ۵ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان معامله شد.

  اما سوالی که وجود دارد این است که چرا علیرغم افزایش قیمت دلار، بازار فلزات زرد با کاهش دسته جمعی قیمت ها مواجه بود و انواع سکه بین یک میلیون و ۵۰۰ تا ۷۵۰ هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کردند. این در حالی است که در بازار ایران قیمت طلا و سکه وابسته به قیمت دلار است و نوسانات دلار مستقیما روی این بازار اثر می گذارد.

  نکته ای که می تواند باعث واگرایی قیمت طلا و سکه با دلار باشد این است که احتمالا بازار طلا هنوز رشد قیمت دلار را باور نکرده و بازار منتظر قیمت جدید ارز است. البته این احتمال هم وجود دارد که بازار فلزات زرد با کمی فاصله به قیمت دلار واکنش نشان دهند و با توجه به اینکه امروز بازار تا نیمه روز فعال است، رشد قیمت طلا و سکه به روز شنبه موکول شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا